fbpx
Close

Korotkov lõi Belgias põhiturniiri viimases mängus särama, Tammemaa korjas auhindu

Timo Tammemaa, Dimitri Korotkov ja Keith Pupart lõpetasid Belgias põhiturniiri. | Foto: Hanna Pajula

Belgia kõrgliiga põhiturniiri viimasel nädalal tunnistasid eestlaste koduklubid Maaseiki Greenyard ja Mont-Saint-Guibert üllatuslikult vaid võite.

Liiga liider Maaseiki Greenyard alistas esmalt nädala keskel 3:0 (20, 21, 16) Zoerseli. Timo Tammemaa tõi võitjatele 9 punkti (+6) ja valiti kohtumise parimaks mängijaks, Keith Pupart väljakul ei käinud. Laupäeval sai tiitlikaitsja liidrite duellis 3:1 (14, -21, 21, 15) võidu Roeselare üle, kes ei mänginud viimast kohtumist põhimeestega. Tammemaa kogus taas 9 punkti (+9) ja valiti teist korda järjest mängu parimaks, Pupart tõi vahetusest sekkununa 7 punkti (+4).

Mont-Saint-Guibert, kelle võitude-kaotuste saldo oli veel nädal aega tagasi 1-15, alistas esmalt võõrsil 3:2 Leuveni (21, 21, -19, -17, 13) ja seejärel suisa 3:0 (10, 17, 20) Rait Rikbergi endise koduklubi Meneni, kes ei panustanud kohtumisse enam kogu jõudu. 20-aastane Dimitri Korotkov tõi esimeses mängus kehva vastuvõtu kiuste 12 punkti (-2). Särama lõi Narvast pärit nurgaründaja aga teises matšis, kus kogus üleplatsimehena 16 punkti (+15). 22 tõstest realiseeris Korotkov 13 (59%), lisaks tõi ta kaks punkti blokiga ja ühe serviga.

Maaseik võitis põhiturniiri ja pääses seega sarnaselt Roeselarele otse nelja parema sekka. Mont-Saint-Guibert asub aga võitlema kohtade eest seitsmes kuni kümnes, et vältida väljakukkumist.

Tabeliseis. | Allikas: EuroMillions League

scroll to top