fbpx
Close

Külm Tusch Tiranas: väikeriik Albaania võitis nooruki 40 punkti toel Austriat!

Albaania koondis, Anton Qafarena numbri all 14. | Foto: CEV

Euroopa meistrivõistluste valikturniiri senine suurim üllatus sündis pühapäeval D-alagrupis, kui Albaania alistas Tiranas 3:2 (-27, 25, 13, -20, 8) Austria.

Albaanlaste kangelaseks kerkis 21-aastane diagonaalründaja Anton Qafarena, kes tõi uskumatuna näivad 40 punkti. Martti Juhkami ja Andri Aganitsa endises koduklubis Bühlis leiba teeniv mees realiseeris 51 tõstest 32, lisaks lõi ta 5 serviässa ja sulustas 3 vastase rünnakut. Qafarena kasutegur oli lõpuks +36 ehk parem kui kogu Austria koondisel kokku (+32).

Mullu Saaremaa võrkpalliklubi kolme tiitlini tüürinud sidemängija Alexander Tusch kuulus Austria algkoosseisu, ent vahetati poole mängu peal välja.

Alexander Tusch | Foto: Siim Semiskar

Austria kaotus on suurüllatus isegi hoolimata sellest, et üks nende liidreid Alexander Berger mängus kaasa ei löönud, sest vaid mõned päevad varem olid nad samuti Bergerita alistanud hoopis tugevama vastase Horvaatia 3:1. D-alagruppi juhib nüüd Portugal 2 võiduga, Albaanial ja Austrial on 1 võit ning Horvaatia jätkab võiduta.

Austerlased paiknevad Euroopa edetabelis 29. ja Albaania alles 42. positsioonil. Albaanlastest tagapool on tabelis vaid sellised riigid nagu Island, Põhja-Iirimaa, Fääri saared, San Marino ja Andorra.

scroll to top