fbpx
Close

Kurioosum: kas Teppan kuulutatakse seitse kuud pärast Poitiers’st lahkumist Prantsusmaa karikavõitjaks?

Renee Teppan (vasakul) ja Poitiers’ meeskond. | Foto: klubi koduleht

Renee Teppani endine koduklubi Poitiers’ Stade Poitevin pidi möödunud nädalavahetusel osalema kevadel ära jäetud Prantsusmaa karikavõistluste nelja meeskonna finaalturniiril, ent kuulutati ainsatki mängu pidamata võitjaks.

Toulouse’is toimuma pidanud mängud jäeti ära, sest turniiri võõrustaja ja Pariisi Volley ei saanud klubis tuvastatud koroonaviiruse tõttu finaalturniiril osaleda ning Tours keeldus kaasa löömast, viidates Prantsusmaa alaliidu tegemata tööle ohutuse tagamisel. Toursile määrati seetõttu ka 7500 eurot trahvi.

Nii kuulutaski Prantsusmaa võrkpalliliit karikavõitjaks Poitiers’, kes oli varasemalt võitnud nimetatud tiitli 1996. ja 2002. aastal.

“Sellel tiitlil pole mingit maitset,” sõnas Poitiers’ peatreener Brice Donat otsekoheselt. “See oli kohutav aeg. Valmistusime turniiriks nagu hullud ja siis öeldi meile viimasel hetkel, et mänge ei tulegi.”

Poitiers’ presidendi Claude Berrard’i sõnul koguneb klubi juhtkond reedel, et arutada, kas nad võtavad karika vastu või loobuvad sellest. “Olen ärritunud, et me ei saanud finaali mängida. Mul on kahju Toulouse’i klubist, kes oli teinud turniiri korraldamise enda peale võtmisega ära suure töö. Nüüd pööravad kõik meie vastu, ükskõik, mida me otsustame. Kui keeldume karikast, on mängijad meie peale pahased, ja kui me selle vastu võtame, poleks see uhke tegu,” ütles Berrard.

27-aastane Teppan alustas eelmist hooaega Poitiers’ meeskonnas, kuid siirdus veebruaris Meistrite liigas osalenud Belgia tippklubi Maaseiki Greenyardi ridadesse. Et karikavõistluste veerandfinaal peeti aga ära veel siis, kui Teppan klubis oli, peaks ka tema karikavõistjaks tulema. Teppan ise aga ei usu, et ta kuldmedalit või karikavõidu eest lubatud preemiat tänases olukorras saada võiks, isegi kui klubi otsustab autasu vastu võtta.

scroll to top