fbpx
Close

Miks jäi TalTechi uuel rünnakuliidril suvel Tartu ja Pärnuga tehing katki?

Mihkel Nuut. | Foto: Karl Rinaldo

TalTech (varem TTÜ) avas eile Credit24 Meistriliigas võiduarve, kui alistas koduväljakul närvesöövas kohtumises 3:2 Läti noortest koosneva Limbaži meeskonna. Mängu parim oli suisa 27 punkti (+14) toonud diagonaalründaja Mihkel Nuut.

„Peaksime taseme poolest neist kindlamalt võitma,“ sõnas 22-aastane Nuut pärast eilset mängu enesekriitiliselt. „Saame kõvasti oma mängu parandada. Kui blokk-kaitset ja vastuvõttu parandame, oleme võimelised ka liiga tippudega võrdselt mängima.“

Nuut on pärit Kilingi-Nõmmelt ja hakkas võrkpalli mängima teises klassis. Tõsisemalt keskendus heledepäine mängumees võrkpallile B ja A-klassis, kui õppis ja mängis juba Pärnus.

Meistriliigas kinnitas Nuut kanda mullu, kui hakkas Oskar Leemetsaga põhidiagonaali kohal mänguaega jagama.

„Kui sidemängija Tauno Lipp hooaja keskel Tallinna Selverist meile üle tuli, hakkas mäng kohe hoopis paremini sujuma,“ ütleb Nuut. „Ka tänavuseks hooajaks meeskonda naasnud Aleksander Eermaga on klapp väga hea. Leidsime ühise keele juba suvel üliõpilaste Euroopa meistrivõistlustel koos mängides.“

Nuut tunneb, et on võrreldes eelmise hooaja algusega arengus suure sammu edasi astunud.

„Rünnak on selgelt mitmekülgsem ja serv stabiilsem. Samas blokis ja kaitsemängus pean veel kõvasti arenema,“ hindab TalTechis Janis Sirelpuu juhendamisel kolmandat aastat mängiv Nuut.

Nuudi vastu tundsid suvel huvi nii Pärnu kui Tartu Bigbank, ent diil jäi mõlema meeskonnaga katki, sest noore mängumehe jaoks oli ja on prioriteediks mängupraktika saamine. Pärnus ja Tartus olnuks ta aga teise diagonaali rollis. Et pealinnast välja kolimine jäi katki, otsustas Nuut jätkata karjääri TalTechis ja astus samal ajal ka tootearenduse erialal magistrantuuri.

Ja lõpetuseks, kui suurelt Nuut täna võrkpallurina unistab? „Võiksin ühel päeval olla Eesti liigas arvestatav diagonaal,“ kõlab vastuseks realistlik eesmärk.

scroll to top