Brasiillaste blokipidu hoidis Pärnu unistust elus, finalist selgub viiendas poolfinaalmängus

Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: Aivar Kütt/Pärnu Võrkpalliklubi

Laupäeva õhtul peeti Pärnus suurekaaluline Credit24 Eesti meistrivõistluste neljas poolfinaalkohtumine TalTechi ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel. Emotsionaalse ja ülipõneva 3:2 (25:13, 23:25, 25:18, 23:25, 15:13) võiduga viigistas Pärnu Võrkpalliklubi seeria üldseisu 2:2-le, jättes finaalipääseja viienda kohtumise otsustada.

Neljapäeval võõral väljakul poolfinaalseerias võiduarve avanud Pärnu Võrkpalliklubi võimas hoog kestis ka laupäevase kohtumise esimeses geimis, mis võideti väga kindlate numbritega 25:13. Kuigi teise geimi lõppfaasis oli TalTech sunnitud keskblokeerija Mihkel Tanila põlvevigastuse tõttu pingile jätma – seejuures ei olnud tema asemele tuua kedagi muud, kui 187-sentimeetrist nurgaründajat Rasmus Meiust – , ei suutnud Pärnu pingelises lõpus seda olukorda hästi ära kasutada ja TalTech viigistas 25:23 seisuga mängu 1:1-le.

Kolmas geim kulges tasavägises rütmis minimatši keskpaigani. Seejärel läks Pärnu suuresti oma teed ja jõuti 25:18 seisuga viiendast poolfinaalmängust geimivõidu kaugusele. TalTech sellest aga ei heitunud ja alustas neljandat vaatust oma heas mänguhoos. Ometi läks geimi lõpp taas nugade peale, kus TalTech suutis Pärnu blokipeole vaatamata 25:23 numbritega neljanda poolfinaali viiendasse geimi viia.

TalTech alustas ka mängu kulminatsiooni 5:1 spurdiga, kuid peagi olid tablool numbrid 7:7. Viiendas geimis Jo Mauricio asemel Richard Voogelit sidemängijana kasutanud kodumeeskond suutis korra ka 10:8 juhtima minna, misjärel TalTech taas seisu viigistas. Punkt punktis kulgenud geimi võitis minimaalse vahega 15:13 Pärnu Võrkpalliklubi ja viis seeria sellega viimasesse viiendasse kohtumisse.

TalTechi rünnakuliider Matej Šmidl tõi kohtumises küll 28 punkti, kuid jäi 9 rünnakuvea, 10 blokkilöögi ja 6 servivea tõttu efektiivsusnäitajalt vaid 3-ga plusspoolele. Pärnu tulemuslikem mees oli Gabriel Cavalcante, kes tõi 20 punkti (+15). Nii Cavalcante kui ka teine Pärnu brasiillane Jo Mauricio särasid eelkõiga blokis – mõlemad said kirja lausa 6 isiklikku sulustamispunkti. TalTech ei olnud blokeerimisel ligilähedaseltki Pärnule sarnases vormis, kui suvepealinna 21-le sulustamisele oli tallinlastel võistkonna peale ette näidata vaid 5.

Seeria saab lõpu sel kolmapäeval, 23. märtsil TalTechi spordihoones. Finaalis ootab vastast juba poolfinaalseeria võitnud Tartu Bigbank, pronksi eest soovib mänge alustada Tallinna Selver.