Neljast neli! Kreek ja Pariisi Volley ronisid karikasarjas rongi alt välja

Ardo Kreek (vasakul) rõõmustamas koos meeskonnakaaslastega eilse võidu üle. | Foto: Fabienne Ponin/Pariisi Volley

Pariisi Volley’st sai kolmapäeva õhtul neljas Eesti võrkpalluri koduklubi, mis jõudis Prantsusmaa karikavõistlustel veerandfinaali. Kodus peetud põnevuslahingus alistati 0:2 kaotusseisust 3:2 (-15, -22, 17, 23, 13) teine meistriliigaklubi Rennes Volley.

Ardo Kreek kuulus pealinlaste algrivistusse ja kogus viie geimiga 8 punkti (+3). Eesti koondise temporündaja realiseeris 11 tõstest 5 (45%), lisa tuli kahe blokipunkti ja ühe serviässa näol. Võitjate tulemuslikem oli koguni 30 punktiga (+24) hollandlane Robin Overbeeke, Kreegi endisele koduklubile Rennes’ile tõi Rafael Rodrigues de Araujo 27 punkti (+17).

Veerandfinaalis kohtuvad omavahel Timo Tammemaa koduklubi Tours ja Hindrek Pulga tööandja Chaumont, mis tähendab ühtlasi, et me näeme Prantsusmaa liiga kevadise finaali kordusmatši. Mäng peetakse Toursis. Renee Teppan ja Poitiers’ mängivad võõrsil Narbonne’iga ning Pariis kodus Nantes’iga.

Kõik veerandfinaalmängud toimuvad juba järgmisel teisipäeval ehk 5. novembril.