fbpx
Close

Operatsioonist taastuv Aganits on uueks hooajaks välisklubiga juba käed löönud

Andri Aganits kannab Maaseiki Greenyardi särki ka uuel hooajal. | Foto: Maaseiki Greenyard

Eesti rahvusmeeskonna temporündaja Andri Aganits taastub jõudsalt operatsioonist ning loodab kevadel väljakule naasta.

“Nüüd on olukord juba huvitavamaks muutunud,” ütleb Belgia esiklubi Maaseiki mängija, kes käis novembris õlaoperatsioonil. “Kõik on sisuliselt korras, saan kätt täies ulatuses liigutada. Pean nüüd lihtsalt õlga ja kogu ülakeha tugevdama.”

Klubi ei kiirusta 25-aastast Aganitsa tagant, sest tegi talvel n-ö meditsiinilise tehingu ja tõi eestlase asemele meeskonda uue mängija.

“Selles suhtes on kõik hästi, et klubi ei oota mind plaanitust varem väljakule tagasi. Arstide hinnangul peaksin platsile naasma kuus kuud pärast operatsiooni ehk mais. Koondisesuve alguseks peaksin seega tagasi olema, kuigi pallitrenne hakkan Maaseikis kõigi eelduste kohaselt tegema juba kuu aja pärast,” loodab Oravalt pärit mängumees.

Meistrite liigas pikalt alagrupi võidu eest heidelnud Maaseik pani Aganitsa eelmise aastanumbri sees ka valiku ette: kas sõlmid klubiga uue lepingu või lahkud. Aganits otsustas esimese variandi kasuks.

“Jah, jään Maaseiki ka järgmiseks hooajaks,” kinnitab Aganits. “Seda igasuvist põnevust seoses klubiotsingutega tänavu ees pole ootamas. Üks põhjuseid, miks otsustasin Maaseikis jätkamise kasuks, oli see, et nüüd on ka nemad huvitavad minu täielikust taastumisest. Neil on motivatsiooni minu paranemisele aega kulutada.”

Olgugi et Aganits tänavu Maaseiki eest enam ilmselt platsile ei jookse, tasub meeskonnale hooaja otsustavas faasis kahtlemata kaasa elada, sest klubis mängivad ka Timo Tammemaa ja Keith Pupart.

scroll to top