fbpx
Close

Otsepilt | Eesti rahvusmeeskond saab täna teada EM-i alagrupikaaslased

Eesti koondise nurgaründaja Kristo Kollo. | Foto: CEV

Täna õhtul kell 19.30 algab Brüsselis tänavuse aasta EM-finaalturniiri alagruppide loosimine. Eesti paigutati Euroopa edetabeli alusel oodatult kolmandasse tugevusgruppi.

Kolmandasse tugevusgruppi kuuluvad koos meiega Türgi, Slovakkia ja Portugal. Täna võib avokeelelikult tõdeda, et Eestiga samasse alagruppi sattumine on iga konkurendi jaoks justkui õudusunenägu, sest Gheorghe Cretu meeskond on viimase aasta esitusi arvesse võttes nii paberil kui tulemuste osas kolmanda tugevusgrupi tugevaim.

Lisaks viiele tugevusgrupile on eraldi üles seatud tulp neljale korraldajamaale, kes on alagruppidesse juba paigutatud.

Niisiis võib Eesti sattuda näiteks tõelisse surmagruppi koos Prantsusmaa, Venemaa, Saksamaa, Hispaania ja Valgevenega. Samas on võimalik ka taoline tulemus, kus Eesti mängib märksa lihtsamas grupis koos Belgia, Serbia, Tšehhi, Makedoonia ja Montenegroga. Selge on aga see, et esimesest tugevusgrupist tuleb igal juhul üliraske vastane ning et neljanda ja viienda tugevusgrupi võistkondi peab Eesti oma tänase tasemega kindlasti võitma.

Prantsusmaal, Belgias, Sloveenias ja Hollandis toimuval finaalturniiril jaotatakse 24 meeskonda esmalt nelja kuueliikmelisse alagruppi. Iga alagrupi neli paremat edenevad kaheksandikfinaali. Finaalturniir toimub 13. kuni 29. septembrini.

Naiste finaalturniiri alagrupid loositakse pooleteise nädala pärast.

Tugevusgrupid tänaseks loosiks. | Allikas: CEV

Loosimise otseülekannet näeb alates 19.30-st siit:

scroll to top