Pärnu pidas rootslastega viiegeimilise lahingu, kuid pääses kindlalt eurosarjas põhiturniirile

Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: CEV

Valitsev Eesti meister Pärnu Võrkpalliklubi pidas täna kordusmängu CEV Challenge Cupi teises eelringis, kui kodusaalis alistati 3:2 (25:18, 25:22, 20:25, 12:25, 15:10) Rootsi meisterklubi Linköping VC ja tagas koha eurosarja põhiturniiril.

Avakohtumise võitsid Avo Keele hoolealused võõrsil tulemusega 3:1 (25:19, 14:25, 25:21, 28:26), seega piisas Eesti klubil kahe geimi võidust ning selle ülesandega tuldi kindlalt toime. Kaks nädalat tagasi peetud mängus 19 punkti toonud Taavet Leppik, kes aga meeskonda möödunud nädalavahetusel peetud Jekabpilsi-mängus põlvevalu tõttu ei aidanud. Täna oli mees platsil, mängis esimesed kaks geimi ja tõi selle ajaga 9 punkti (+8).

Pärast kahe geimi võitmist ja edasipääsu kindlustamist said mänguaega vahetusmehed. Rootslased suutsid küll mänguseisu 2:2 viigistada, kuid viimane sõna jäi siiski meie klubile ja tasuks raske 3:2 võit.

Eelmisel nädala samuti tervisemurede käes vaevelnud temporündaja Andrei Gvozdev tegi korraliku mängu, tuues võitjate parimana 14 punkti (+10). Tony Tammiksaar lisas 12 punkti (+9). Pärnakate poolel ei teinud kaasa brasiillane Ygor Duarte, kes ravib säärelihase rebendit.

Pärnu vastuvõtt oli 49%, rünnak 48%, lisa tuli 8 bloki (5 Gvozdev) ja 7 ässpallingu näol.

Rootslaste resultatiivseim oli Tomasz Mroz 21 punktiga (+15). Linköpingul puudus nende põhisidemängija.

Põhiturniiri avaringis läheb Pärnu kokku Horvaatia klubi Mladosti Ribola Kaštelaga. Esimene kohtumine toimub 12. detsembril Pärnus ja uuesti minnakse vastakuti 18. detsembril Horvaatias.

Teise Eesti klubina eurosarjas kaasa tegev Saaremaa Võrkpalliklubi alustab CEV Challenge Cupi 1/16-finaalist detsembris. Saaremaa kohtub Iisraeli klubiga Kfar Saba Hapoeliga. Avakohtumine toimub 11. detsembril kell 19.00 Kuressaares.