Pärnu näitas tulist vastupanu, kuid Tartu pani kuldsele hooajale kuldse punkti ja tuli Eesti meistriks!

Tartu Bigbank. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Kui eile selgitasid naised Eesti meistri, siis täna tegid sama mehed. Finaalseeria neljandas ja ühtlasi viimases mängus alistas Tartu Bigbank võõrsil Pärnu Võrkpalliklubi 3:1 (25:23, 25:22, 25:27, 26:24) ja krooniti teist aastat järjest Eesti parimaks volleklubiks. Kogu seeria Bigbankile seega 4:0.

Pärnakate koduplatsil toimunud mängus olid esimeses minimatšis väljakuperemehed lähedal seeria esimesele geimivõidule. Avavaatuses hoiti kuni geimi lõpuni paaripunktilist edu, kuid viimased punktid kuulusid siiski külalistele ja geimivõit 25:23 Tartule.

Ka teises minimatšis favoriidikoormat kandnud Tartu suurelt ette rebida ei suutnud ja Pärnu võitles visalt. Geimivõiduks sellest aga ei piisanud ja tänavusel hooajal nii Balti liiga kui ka Eesti karikavõitjaks kroonitud Bigbank jõudis järjekordsest esikohast geimi kaugusele – 25:22.

Kolmandat vaatust alustas Pärnu bravuurikalt, kui läks 4:0 ja 7:4 juhtima. Tartu vaikselt kosus ja jõudis 9:9 viigini. Päris pikalt jagati punkte võrdselt ja pärnakatel õnnestus ka kahe silmaga juhtima minna (21:19) ning jõudis ka geimpallini (24:23). Tartu punnis küll kõvasti vastu, kuid seeria esimesest geimikaotusest pääsu polnud – 25:27. Üldseis 2:1 Bigbankile.

Neljas geim algas tasavägiselt ja esimesele tehnilisele ajale mindi 8:6 kodumeeskonna juhtimisel. Kuni geimi keskosani püsis Pärnu kahepunktiline edu, kuid Tartu jõudis 15:15 viigini. Suvepealinna klubi pallurid taastasid paaripunktilise edu ja taas läks geimi lõpp nugadele. Valentin Kordase ässa järel oli seis taas viigiline (22:22). Esimese matšpallini jõudis siiski Tartu ja see kasutati edukalt ära ning Martti Juhkami rünnak lõpetas geimi 26:24 külalistele ja meistritiitel kuulub neile!

Värske meistermeeskonna tulemuslikem oli Martti Juhkami, kes tõi 24 punkti (+12), Valentin Kordas toetas teda 21 punktiga (+11). Võitjate vastuvõtt oli 42%, rünnak 44%, lisa tuli kuue bloki ja kahe ässa näol.

Pärnu resultatiivseimaks kujunes 21 punktiga (+11) Markus Uuskari. Hõbemedalistid said serve vastu 65-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 48-protsendiliselt, lisaks teeniti neli blokki ja löödi viis ässa. Kogu statistika.

Tänavusel hooajal on jäänud välja selgitada veel vaid pronksmedalite omanikud, kui kahe võiduni peetavad seerias alistas TalTech 3:1 Tallinna Selveri. Korduskohtumine peetakse sel reedel kell 18 TalTechi spordihoones, Selveri võidu korral mängitakse päev hiljem kell 17 samas hallis otsustav kolmas kohtumine.