TÄISPIKKUSES | Peamiselt varumängijatega tegutsenud Eesti kaotas teistkordselt Soomele

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: volley.ee

Eesti õrnema soo esindajad pidasid täna põhjanaabrite soomlastega teise kohtumise ning kaotasid sarnaselt eilsele tulemusega 0:3 (16:25, 24:26, 13:25).

Vaata mängu uuesti siit või siit (panoraam).

Võõrustajad alustasid tänast kohtumist mitme vahetusmängijaga, kui platsile jooksid Hanna Pajula, Kätriin Põld ja Nathalie Anett Haidla. Tavapäraselt nurgaründajana tegutsev Nette Peit mängis diagonaalründaja positsioonil. Eesti ei saanud kuidagi oma mängu toimima ja esimene geim kaotati kindlalt 16:25.

Teises geimis jäi põhimängijatest platsile vaid Julia Mõnnakmäe, oma võimaluse said Ingrid Kiisk, Mari Arak, Eliisa Peit ja Jade Šadeiko. Seisul 15:14 Eesti naiskonna juhtimisel kadus saalist elekter ja mäng katkestati peaaegu 20 minutiks, kuniks saali tuli valgus tagasi. Nii naljakas kui see ka pole, kadus valgus samal ajal Rakveres, kus madistasid omavahel Eesti ja Slovakkia meeskonnad. Ootamatu paus mõjus paremini soomlannadele ja 26:24 geimivõiduga asusid nad mängu 2:0 juhtima. Kolmandas geimis tegi A-koondise debüüdi Marcella Raud, kes eile mänguaega ei teeninud. Eesti kaotas kolmanda vaatuse 13:25 ja kogu kohtumise 0:3.

Eesti suurimaks pünktikütiks kerkis Mari Arak 7 silmaga (+4). Võõrustajate vastuvõtuprotsent oli 32, rünnak 33%, lisaks saadi 4 blokki ja löödi 5 ässa. Soomlannadele tõi kõige rohkem punkte Saara Esko (18 punkti, kasutegur +13), põhjanaabrite vastuvõtt oli 44%, rünnak 49%, lisa saadi 7 bloki ja 10 ässa näol.

Homme kohtuvad naiskonnad ka kolmandat korda. Mäng algab Audentese Spordikeskuses kell 18.