fbpx
Close

TÄISPIKKUSES | Soomlannad andsid Eestile kolmepäevase koolituse

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: volley.ee

Eesti rahvusnaiskond pidas täna Tallinnas kolmanda ja ühtlasi viimase kontrollkohtumise Soomega. Matš kaotati sarnaselt kahele eelnevale päevale 0:3 (15, 18, 11). Lisaks olid soomlannad 25:17 paremad ka lisageimis.

Mängu saab täispikkuses järele vaadata siit ja siit (panoraam).

Peatreener Andrei Ojamets saatis täna väljakule sisuliselt oma hetke parima koosseisu, kuhu kuulusid Nette Peit, Anu Ennok, Jade Šadeiko, Eliisa Peit, Liis Kullerkann, Kaisa Bahmatsev ja Kristi Nõlvak. Vaid kapten, sidemängija Julia Mõnnakmäe oli esialgu varus, kuid temagi vahetati peagi Bahmatsevi asemel mängu.

Meie resultatiivseim oli Šadeiko 12 punktiga (+3), Nette Peit lisas 10 (+1) ja Anu Ennok 7 (0) punkti. Soomlannadele tõi Saksamaa kõrgliigas mängiv Piia Korhonen suisa 21 punkti (+19).

Eesti sai kolme päeva jooksul Soomelt korraliku koolituse. Kui meil jäid mitmed põhitegijad eesotsas Kertu Laagi ja Kristiine Miileniga mängudest eemale, siis soomlannad mängisid sisuliselt oma parimas rivistuses ja näitasid heal tasemel võrkpalli. Eelkõige hiilati kaitses. Eestis näidatud mänguga tõestasid põhjanaabrid, et võitlevad sügisesel EM-finaalturniiril, kuhu pääseti 30-aastase pausi järel, alagrupist edasipääsu nimel.

Eesti naiskond alustab Euroopa Hõbeliiga turniiri 25. mail võõrsil Sloveenia vastu.

Tänase mängu otseülekannet näeb siit.

scroll to top