Poola karikas: Tammemaa koduklubi servis Tähe kamraadid pikali ja edenes veerandfinaali

Timo Tammemaa (nr 84) rõõmustamas punktivõidu üle. | Foto: Lucas Sobala/PressFocus

Kolmapäeva õhtul toimunud Poola Tauroni-nimelise karikasarja kaheksandikfinaalis läksid omavahel vastamisi eestlaste koduklubid. Timo Tammemaa tööandja Rzeszowi Asseco Resovia lülitas 3:1 (23:25, 25:19, 27:25, 25:16) võiduga konkurentsist Robert Tähe koduklubi Belchatowi PGE Skra.

Eelneva omavahelise kohtumise PlusLigas oli tulemusega 3:2 võitnud Tähe koduklubi Belchatow. Karikasarjas jättis seitsmekordne Poola karikavõitja Belchatow alustuseks Tähe pingile ja esimene geim kallutati napi eduga enda kasuks. Edasi kogus end aga võõrsil mänginud Rzeszow, kes võitis kolm järgnevat geimi. Neljanda geimi otsustas seejuures just Timo Tammemaa edukas serviseeria, kust tagasi enam ei vaadatud ja Rzeszow liikus edasi veerandfinaali.

Võitjate poolel oli Tammemaa kindlalt algkoosseisus. Ta kogus 13 punkti (+10), lõi 3 ässpallingut ja sai kirja 2 individuaalset sulustamist. Rzeszowi heade servide vastu ei saanud ka vahetusest sekkunud Täht – kokku lõi võitjameeskond lausa 14 punktiväärilist pallingut, Belchatow suutis vastu panna vaid 4.

Robert Täht käis lisaks üürikesele mänguajale teises geimis platsil ka kolmandas ja alustas neljandatki. Tähe kontole jäi 4 rünnakupunkti (-5), samuti löödi talle 5 ässpallingut.

Rzeszowi parim oli Sloveenia nurgaründaja Clemen Cebulj, kes sai kirja 21 punkti (+12). Belchatowi resultatiivseim oli 15 silma kogunud serblasest diagonaalründaja Aleksander Atanasijevic (+7).

Tammemaa ja Rzeszowi Asseco Resovia lähevad juba 2. veebruaril toimuvas Tauroni karika veerandfinaalis vastamisi Zawercie Aluron CMC Warta meeskonnaga. Zawercie on eestlase koduklubist hetkel liigatabelis kaks rida ülevalpool, neljandal positsioonil. Karikavõistluste final four toimub 26.-27. veebruaril.