Moori, Salbeni ja Püvi comeback tõi Viljandile punktilisa

Viljandi Metalli uuendatud koosseis: vasakult Merilin Salben (nr 21), Kristel Moor (nr 20) ja Egle Püvi (nr 17). | Foto: kuvatõmmis otseülekandest

Laupäeva lõunastel tundidel mängis Viljandi Metalli võrkpallinaiskond oma esimese mängu peale jaanuaris toimunud bussiavariid. Uuendatud koosseisuga Viljandi kaotas tasavägise matši Rae SK/Viastoni vastu tulemusega 2:3 (27:29, 25:21, 25:21, 17:25, 10:15), teenides tabelisse olulise lisapunkti.

Teatavasti paluti peale õnnetust naiskonnale appi nii mõnedki võrkpallifännidele tuntud nimed. Olude sunnil said laupäevaseks mänguks naiskonnaga liituda viiest täiendusest kolm: Merilin Salben, Kristel Moor ja Egle Püvi. Samuti oli abitreeneri rollis naiskonna tegemistega liitunud Peeter Vahtra. Rae võistkonnal sedapuhku peatreener puudus ja Raigo Tatriku tavapäraseid otsuseid pidi vastu võtma Rae kapten Maria Säästla.

Kui sidemängija Egle Püvi jagas võrdselt mänguaega naiskonnas seni palle ette tõstnud Smilla Sangerneboga, siis Kristel Moor ja Merilin Salben tegid kaasa kogu mängu. Salben alustas mängu diagonaalründajana ja Moor temporündajana, mängu jooksul vahetasid universaalvõimetega mängunaised aga omavahel kohad.

Esimese geimi “üleminutitel” kaotanud Viljandi suutis kodupubliku toel võita nii teise kui kolmanda geimi, kuid seejärel näitas Rae SK kõrgemat stabiilsust ja tugevamaid rünnakuid ning võitis omakorda neljanda ja viienda vaatuse. Mängu statistikanumbrid hetkel puuduvad.

Viljandi teenis tabelisse neljanda punkti, kuid jätkab endiselt viimasel kohal. Rae on 11 teenitud punktiga pingereas viies, liidripositsiooni hoiab TÜ/Bigbanki naiskond.

Mängu otseülekanne oli nähtav Viljandi Metalli Facebookis ja on järelvaadatav siin: