fbpx
Close

Poolas tehti Eesti võrkpalliajalugu: tippliiga mängus olid osalised viis Eesti koondislast!

Eesti koondislased Kert Toobal, Alar Rikberg, Rainer Vassiljev, Mirko Fasini ja Gheorghe Cretu eilse mängu järel. | Foto: Piotr Gibowicz

Poola meistrivõistlustel tehti eile Eesti võrkpalliajalugu, sest esmakordselt olid mõnes Euroopa tippliiga kohtumises osalised suisa viis meie rahvuskoondislast. 

Ajalooliseks mänguks kujunes Rzeszowi Asseco Resovia kodumäng Lubini Cuprumiga. Mängu võitis eeldatav favoriit, Gheorghe Cretu ja Alar Rikbergi poolt juhendatav Resovia 3:0 (21, 22, 15).

Lubini kapten Kert Toobal sai kirja täismängu ja kogus oma põhitöö ehk tõstmise kõrvalt ühe blokipunkti, meeskonna pingil olid meie koondislastest aga nii abitreener Rainer Vassiljev kui füüsilise ettevalmistuse treener Mirko Fasini.

Muide, olgugi et Toobal on nimetatud viisikust ainus tegevmängija, pole ta sugugi auväärse seltskonna noorim liige. 39-aastasest sidemängijast vähem vanust on nii Rikbergil (37) kui Vassiljevil (35), kes juba aastaid treeneritööga edukalt tegelenud.

Eilse mängu tulemus tähendas ühtlasi seda, et Resovia kerkis 11 punktiga 11. kohale. Lubin on koht madalamal 9 punktiga. Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skra, kes möödunud nädalavahetusel oli mängudest vaba, asub 18 punktiga kuuendal positsioonil.

Uuesti kohtub meie Resovia ja Cuprumi viisik juba paari nädala pärast Tartus, kui Eesti koondis asub valmistuma EM-valikmänguks Lätiga.

scroll to top