Tartu võiduseeria sai Balti liigas otsa, TalTechilt serviässade rekord

Tartu Ülikool/Bigbanki temporündaja Laura Reiter. | Foto: SK Duo

Mõlemad Balti liigas osalevad Eesti võrkpallinaiskonnad naasevad Läti turneelt koju võiduga Jelgava üle ja kaotusega Riiale.

Põhiturniiri esimeses ringis Jelgavat koduväljakul 3:0 võitnud Tartu Ülikool/Bigbank oli edukas ka teises omavahelises mängus, jäädes võõrsil peale 3:1 (17, -25, 8, 11). Ühtlaselt esinenud tartlannade poolel jõudsid koguni viis mängijat kahekohalise punktisaagini, resultatiivseimana kogus Jade Šadeiko 15 punkti. Ingrid Kiisk ja Mari Arak assisteerisid 14, Ingris Suvi 13 ning Renate Pikk 12 punktiga, vahendab volley.ee.

Koduväljakul Riia Võrkpallikoolile 0:3 alla jäänud TalTech/Tradehouse asus laupäevast võõrsil peetud vastasseisu 2:1 juhtima, kuid võiduni Eesti esindus ei jõudnud. Läti võistkonna 3:2 (15, -21, -22, 23, 10) võidumängus tõi Maria Säästla TalTech/Tradehouse’ile 15 ning Raili Kont-Kontson ja Merilin Paalo võrdselt 12 punkti. Liiga resultatiivseim mängija Marta Kamelija Levinska säras võitjate ridades 27 punktiga.

Põhiturniiri esimeses ringis Riia Võrkpallikooli koduväljakul 3:0 tulemusega võitnud Tartu Ülikool/Bigbank pidi eile teises omavahelises kohtumises leppima kaotusega, kui lätlannad saavutasid kodupubliku abiga 3:0 (19, 22, 27) võidu. Ühtlasi lõppes tartlannade viiemänguline võiduseeria Balti liigas. Tartu esinduse hooaja teise kaotuse põhjust tuleb eelkõige otsida omavigadest, sest pallingul tehti neid geimi kohta keskmiselt viis ehk kokku 15 ja rünnakul geimi kohta keskmiselt kuus ehk kokku 18, lisaks lõppesid kolm rünnakut vastase blokiga. Kolmandas geimis seitse punkti toonud Ingris Suvi lõpetas vastasseisu 14, Mari Arak 10 ja Jade Šadeiko 9 punktiga. Liiga resultatiivseim mängija Marta Kamelija Levinska tõi liidrite duellis võitjatele 16 punkti.

Koduväljakul Jelgava üle raske 3:2 võidu teeninud TalTech/Tradehouse oli edukas ka teistkordsel kohtumisel, kuid seekord pidi Tallinna esindus selleks vähem vaeva nägema. Tõeliselt põneva avageimi 31:29 resultaadiga enda kasuks kallutanud TalTech kaotas seejärel teise, kuid võitis kaks järgnevat ja ühtlasi kogu mängu 3:1 (29, -18, 16, 17). Raili Kont-Kontson panustas võitu 21, Mari Loorman 13, Merilin Paalo 11, Sylvia Tammerik 10 ja parimana koguni seitse ässa löönud Melissa Varlõgina 9 punkti. Eesti naiskond esines suurepäraselt just pallingul, kui koguni 24 ässaga püstitati hooaja rekord. Eksimusi kogunes seejuures vaid viis.

Esikohal jätkaval Tartu Ülikool/Bigbankil on kirjas 22 ja tartlannadega tublisti vahet vähendanud Riia Võrkpallikoolil 20 punkti. TalTech/Tradehouse lõpetas aasta 15 punktiga, mis tähendab neljandat kohta. Naiste Balti liiga jätkub 19. jaanuaril peetava kümnenda vooruga.