Pulga ja Teppani esimene duell: Saaremaa tuli Selveri vastu kaotusseisust auga välja

Õnnelikud mehed: Gardo Maruste, Evandro Dias De Souza, Alexander Tusch, Hindrek Pulk, Ioannias Kalmazidis ja Keith Pupart pärast mängu. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24

Nädala esimeses Credit24 Meistriliiga mängus alistas Saaremaa Võrkpalliklubi kodus 3:1 (-28, 20, 21, 18) teise tiitlipretendendi Tallinna Selveri.

Ioannis Kalmazidise hoolealused andsid avageimis käest neljapunktilise edu ja jäid 0:1 kaotusseisu, kuid tulid väärikalt raskest seisust välja, võites kolm järgnevat vaatust kindlalt.

Saaremaa algkoosseisu kuulus tänavu esmakordselt kogenud Hindrek Pulk, kes tõi 20 punkti (+13). Evandro Dias De Souza lisas 20 (+9) ja Sauli Sinkkonen 10 punkti (+8). Souza vigastas seejuures kolmandas geimis põlve ja lahkus platsilt, ent väga tõsise traumaga ei tohiks tegu olla.

Saaremaa hea kaitse vastu hätta jäänud Selverile tõi Kristo Kollo 15 (+6), Oliver Orav 13 (+7) ja 17-aastane Marx Aru 12 punkti (+11). Nii algkoosseisu kuulunud Renee Teppan kui ka vahetusest sekkunud Mihkel Nuut ei suutnud parimat mängu teha, tuues vastavalt 5 (+2, rünnak 33%) ja 15 punkti (+6, 33%). Viimases geimis tegutses seetõttu diagonaalründajana hoopis Orav, kes oli varem platsil nurgaründajana.

Saaremaa on kogunud kahe vooruga maksimaalsed 6 punkti, Selver jätkab kolme kohtumise järel 1 punktiga.