fbpx
Close

Rainer Vassiljev pääses Poolast viimase lennuga tulema. “Ma ei oska öelda, mida tulevik toob.”

Rainer Vassiljev. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Lubini Cuprumi abitreener Rainer Vassiljev lendas laupäeval perega kodumaale, olgugi et Poola kõrgliigas pole ametlikku teadet hooaja lõpetamisest veel tulnud.

Poolas on olukord viimase nädala jooksul drastilised muutunud. Kui seitse päeva tagasi mängis Cuprum veel Bedziniga poole tuhande pealtvaataja ees haarava viiegeimilise lahingu, siis nädalavahetusel jäeti kõik kohtumised ära.

“Kui meie mängul algas soojendus, tuli peaministrilt signaal, et kõik publikuga üritused jäetakse edaspidi ära,” meenutab teist hooaega Poolas tegutsenud Vassiljev. “Möödunud nädalavahetusel pidid toimuma Poola karikavõistluste otsustavad mängud, aga neljapäeva hommikul tuli teade, et isegi tühjade tribüünide ees ei peeta neid.”

“Meie tegime viimase trenni neljapäeval,” jätkab Vassiljev. “Reede õhtul sain klubi sekretariaadilt sõnumi, et alates pühapäevast ei välju Poolast enam ükski lend. Siis oli vaja tegutsema hakata. Helistasin klubi presidendile ja küsisin, kas võime perega Eestisse lennata. Sain loa ja tulime laupäeval viimase Varssavi lennuga kodu poole. Kui peatreener (Marcelo Fronckowiak) meid lennujaama poole sõidutas, said ka teised meeskonnaliikmed sõnumi, et otsige võimalus ja minge koju.”

Poolas ringlevad jutud, et ametlik otsus liiga jätkumise või lõpetamise osas langetatakse nädala pärast.

“Spordihoone suleti kõigi teiste inimeste jaoks, aga meil oleks vist iseenesest olnud võimalik jätkata. Enne järgmist nädalat Lubinis siiski trenni ei tehta – sellise otsuse võttis klubi vastu. Lubinis pole siiani ühtegi koroonaviirusse nakatunut tuvastatud ja kogu riigis on haigestunute arv väiksem kui Eestis, aga seal on see “aga”, et me ei tea, kui palju üldse on Poolas inimesi testitud. Ilmselgelt on see viirus ka Poolas tegelikult levimas. Poola valitsus võttis radikaalsed sammud ette ja elu on sealgi nüüd nädalaga täielikult muutunud.”

Mis saab Vassiljevist aga edasi? “Järgmised nädalad olen kodus,” muigab rakverelane, mõistes, et tegelikult puudutas küsimust järgmist hooaega. “Eks tuleviku osas ole kõik löödud pea peale. Ma ei oska öelda, mis uus hooaeg toob. Nagu olen varemgi välja öelnud, siis on minu siht järgmisel hooajal peatreenerina tegutseda. See võib olla kahe otsaga asi. Ühtpidi hakatakse võistkondades tavapärasest varem tulevikule mõtlema, sest mänge pole. Teisalt ei tea keegi, kes ja kuidas pärast sellist segadust järgmiseks hooajaks võistkonda komplekteerima hakkab.”

Ka Eesti koondise osas pole täna veel selge, kas Vassiljev asub uue lootsi Cedric Enardi abiliseks või mitte.

Tabeliseis. | Allikas: PlusLiga
scroll to top