fbpx
Close

Rando Soome naaseb võrkpalli juurde: see teema on mulle kõige südamelähedasem

Rando Soome kommenteeris aastate eest tihti nii koduse liiga kui Eesti koondise mänge. | Foto: Siim Semiskar

Eesti koondise pikaaegne põhimees ja hilisem telekommentaator Rando Soome naaseb oma meelisala juurde, asudes võrkpalliliidus tööle vastloodud arengujuhi ametipositsioonil.

Viimastel aastatel Sparta spordiklubi turundusjuhi kohal tegutsenud Soome tunnistab, et võrkpalli juures tagasi olemine teeb talle headmeelt.

“Tulen justkui koju. Võrkpall on see teema, mis on mulle kõige südamelähedasem,” ütleb 51-aastane Soome Võrkpall24.ee’le.

Mis saavad olema alaliidus Soome ülesanded? “Ma ise näen seda tööd nii, et asuksin liikvele rohujuuretasemelt. Tahaksin propageerida võrkpalli kehalise kasvatuse õpetajate seas ning väikestes maakohtades. Plaanin läbi käia noortetreenerid ja nende suuremad mured üles noppida. Tööpõld on lai ja märkmik ideid täis, kuid loodan jõudumööda noortesüsteemi arendada,” räägib kunagine Nõukogude liidu noortekoondislane ja hilisem Soome meistrivõistluste medalist.

“Samuti tahaksin hakata otsima rahalisi vahendeid noortevõrkpallile,” jätkab Soome. “Võrkpall on Eestis praegu väga kuum teema, nii mehed kui naised mängivad EM-finaalturniiril. Noortevõrkpallile tähelepanu juhtimisel on parim aeg, eriti sügisel, mil finaalturniiridel mängitakse. Ma arvan, et septembris soovivad väga paljud isad ja emad oma lapsed just võrkpallitrenni panna. Loodetavasti õnnestub leida toetajad, kes tahaksid meie võrkpalli homsele päevale õla alla panna. Nii õnnestuks lõpuks ka treenerite elu kergemaks teha.”

Samaaegselt alaliidus tööle asumisega võtab Soome üle Tallinna Selveri võrkpalliklubi noortegrupi Viimsis.

“Elan ise Viimsis ja treenin kümneaastaste poiste ja tüdrukute ühisgruppi, kus teiste hulgas harjutab ka mu oma poeg. Kuna olen treeneriametit õppinud ülikoolis ja ka Soomes seda tööd teinud, siis võõra ülesandega tegemist pole. Otsime uueks aastaks lapsi juurde, et saaksime luua kaks erinevat gruppi,” räägib Soome.

Lõpetuseks uurisime, miks pole võrkpallisõbrad kuulnud Soome häält enam teleülekannetes. Tänavuse finaalseeria kommentaaridele annaks emotsionaalne ja asjatundlik eksmängija kõvasti juurde.

“Mina pole kellelegi ära öelnud. Keegi lihtsalt kutsub ja keegi ei kutsu. Mulle see hobi väga meeldis,” vastab Soome.

Võrkpall24 tunneb igatahes Soome võrkpalli juurde naasmise üle rõõmu ning soovib talle uutel ametikohtadel jõudu ja jaksu!

scroll to top