fbpx
Close

Rivo Vesik: minu jaoks oli noorte põhiturniirile pääsemine kõvem saavutus kui Nõlvaku ja Tiisaare jõudmine finaali

Rivo Vesik (vasakul) koos Mart Tiisaare ja Kusti Nõlvakuga. | Foto: erakogu

Möödunud nädalavahetusel Lätis Jurmalas peetud kolme tärni MK-etapp pakkus eestlastele palju positiivseid emotsioone.

Suurteks üllatajateks olid Märt Tammearu ja Timo Lõhmus, kes suutsid teha ajalugu ja jõuda noorima (mõlemal mehel turjal kõigest 18 eluaastat) Eesti paarina MK-sarjas põhiturniirile. Meie esiduo Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar purjetasid välja suisa finaalini, kus pidid tunnistama kohaliku paari Janis Šmedinši ja Aleksandrs Samoilovsi 2:0 paremust.

Selle valguses võttis Võrkpall24 ühendust hiljuti venelased Oleg Stojanovski ja Vjatšeslav Krasilnikovi maailmameistriteks tüürinud Rivo Vesikuga, kes pidas eestlaste jõudmist finaali väikeseks üllatuseks.

“See oli tõesti üllatus, aga väga hea üllatus. See mäng, mida ma nägin Moskvas EM-il, ja see, mis oli siin Jurmalas… Nagu öö ja päev. Ilmselt EM-i ajal olid nad natukene väsinud, kuna hooaeg on olnud pikk. Pärast seda said nad paar nädalat kodus puhata ja ennast remontida. Ehk oli see paarinädalane paus, mis sellise muutuse nende mängu tõi.”

“Ma arvan, et lätlased võitsid finaali kogemuste pealt. Nemad on mänginud selliseid mänge, aga Mart ja Kusti jõudsid esimest korda nii kaugele. Oli paar kohta, kus meie mehed jäid pehmeks, eriti esimese geimi lõpus. Seal nad oleksid võinud agressiivsemalt tegutseda, aga see on koht, kust saab ainult õppida,” analüüsis endine tipprannavõrkpallur.

Vesiku sõnul oli Jurmala turniiril eestlaste nõrgaks kohaks serv ja tõste, kuid üldpilt on Nõlvakul ja Tiisaarel võrreldes eelmise aastaga tunduvalt paremaks läinud.

“Kui puhtalt seda turniiri vaadata, siis serv oli lahja. Mardi pallingul oli mingisugune agressiivsus küll olemas, kuid liiga palju pahandust nad sellega ei teinud. Samuti oli servieksimusi palju ning tõste kvaliteet oleks võinud veidi parem olla. Mingitel hetkedel läksid tõsted liiga võrgu peale ja isegi 205-sentimeetrine Tiisaar ei suutnud blokist mööda lüüa.”

“Hooaja alguses oli Kusti rünnak natukene ühekülgne, nüüd on ta seda kõvasti parandanud ja suudab palju mitmekülgsemalt lüüa. Blokk ja kaitse on neil maailmatasemel! Kusti saab palju palle kaitses kätte ja Mart on blokis väga ohtlik ja kõrge. Selle pealt nad kõvasti punkte teenivad. Ma ütlesin juba hooaja alguses, et võrreldes eelmise aastaga on nad hoopis teine võistkond ja mehed saavad aru, mida nad väljakul teevad. Arenguruumi on veel kõvasti, kuid üldpilt on väga hea,” ei olnud 39-aastane Vesik kaasmaalaste kiitmisega kitsi.

Endise Pärnu ja Tallinna Audentese (nüüdseks Tallinna Selver) klubi temporündaja sõnul üllatasid noored Tammearu ja Lõhmus põhiturniirile jõudmisega kõiki.

“Ülikõva! Minu jaoks oli noorte põhiturniirile pääsemine kõvem saavutus kui Mardi ja Kusti hõbemedal. Nad alustasid oma esimest MK-etappi nagu mina – pääsesid põhiturniirile. Poisid näitasid, et nad suudavad mängida. Mulle kirjutasid MK-sarja ässad ja küsisid, et mis meestega tegu ja miks varem pole mänginud MK-etappe. Juba on nende talenti märgatud. Aga siin kerkib esile vana teema – mingi hetk tuleb valida kas saali- või rannavõrkpall.”

“Sa võid mängida esimesed kaks MK-etappi suurepäraselt, aga kui hakatakse sinu võistkonnast natukene aru saama, siis nopitakse nõrgad kohad kiiresti välja. Kui poisid mängiksid regulaarselt paar hooaega ainult randa, siis saaks nende tasemest tõelise pildi ette. Kui me vaatame Marti ja Kustit kaks aastat tagasi, siis enamik inimesi ütlesid, et neist küll asja ei saa. Lihtsalt on vaja aega anda, et poisid elaksid sisse ja õpiksid mängu tundma. Noorte eeliseks on see, et neil on põhi selge, kuna nad on terve elu võrkpalli mänginud. Aga et mingit tulemust teha, on vaja stabiilselt mängida,” teab Vesik.

scroll to top