fbpx
Close

Robert Täht: pidasime pärast viimast liigamängu peatreeneriga maha tulise vestluse

Robert Täht rünnakul. | Foto: liiga koduleht

Mullu juba neljandat korda järjest aasta parimaks meesvõrkpalluriks valitud Robert Täht tegi esmaspäeval Itaalia tippklubi Perugia eest Poola hiiu ja Renee Teppani endise tööandja Belchatowi vastu suurepärase esituse ja andis Perugia juhendajale Vital Heynenile kõvasti mõtteainet, keda tulevikus väljakule saata.

“Platsil oli tõesti mõnus olla. Kui mõne mehe jaoks oli tegemist lihtsalt sõpruskohtumisega, olgugi, et rahvas oli saalis ja kõik oli nii, nagu olema peab, siis minu jaoks oli tegemist oluliselt tähtsama mänguga. Teadsin, et alustan põhikoosseisus. See kohtumine oli tõestamise koht ja võrdus minu jaoks kui medalimänguga kusagil võistlusel.”

“Poolakad tulid siia ja neil oli võimalus mängida maailma ühe tugevama võistkonna vastu. Nende võidusoov oli ikka väga-väga suur. Ega meiegi allahindlust ei teinud – publik oli saalis, karikas sponsorite poolt välja pandud, vastaseks Poola tippklubi. Mõlemad meeskonnad läksid võidu peale mängima,” rääkis võrukas Võrkpall24 kõnele vastates.

Tähe hea esitus ei jäänud märkamata võistkonnakaaslastel ega ka peatreeneril. Samuti ei saa eestlane kurta enda hetkevormi üle.

“Eks võistkonnakaaslased ikka pärast mängu tulid ja surusid hea mängu puhul käe pihku. Aga samas selline esitus minu poolt neile üllatuseks ei tulnud, sest nad näevad trennis minu oskusi. See, mida teed trennis, kandub lõpuks ka mängudesse. Peatreener (Vital Heynen) jäi samuti väga rahule. Nüüd saab ta mind enesekindlamalt ja julgemalt panna mängu tähtsatel momentidel.”

“Vorm on okei. Praegu on seljataga karm treeningnädal. Hetkel on kehad natuke rasked, kuid hooaja teiseks pooleks peaks füüsiline vorm ülesepoole minema. Hiljuti väänasin natukene hüppeliigest, aga mängudes unustad ära kõik valud ja selle, millises konditsioonis hetkel mänguliselt oled. Tuleb lihtsalt anda endast kõik, kasvõi läbi seina,” lausus 26-aastane nurgaründaja.

Ametlikes kohtumistes on Täht saanud Perugias seni mänguaega vaid episoodiliselt, kuid ta usub, et tulevikus näeme teda rohkem.

“Siia tulles teadsin, millele alla kirjutan. Maailma ühes paremas klubis kohe uks pauguga lahti lüüa ja põhikoosseisu pääseda on liiga ulmeline. Teadsin, kuidas siin asjad kulgema hakkavad ja kellele enne mind võimalus antakse. Endal teeb meele rahulikuks see, et olen täna parem mängija kui kunagi varem. Näen igal päeval vaeva ja liigun suurema mänguaja poole.”

“Olen Heyneniga mänguajast rääkinud. Pärast viimast liigamängu Latina vastu ja vahetult enne Eestisse tulekut pidasime minu poolt algatatuna maha tulise vestluse. Eks siis olid emotsioonid laes, kuid pärast seda jutuajamist on meie vahel õhk tunduvalt puhtam ja mulle tundub, et asjad liiguvad paremuse suunas,” lisas 192-sentimeetrine mängumees.

Koostöö mõlema sidemängijaga on võrukal hea, kuid üks mees on siiski grammi võrra teisest parem. Üldine läbisaamine meeskonnakaaslastega, eesotsas Wilfredo Leoniga, on samuti suurepärane.

“Olen harjunud mõlema sidemängijaga (Luciano De Cecco ja Tsimafei Žukovski – toim.), kuna trennis saan kokku harjutada mõlemaga ühe palju. Žukovski näol on tegemist väga hea sidemängija, kuid tema õnnetuseks on meie põhiside Luciano De Cecco temast siiski natukene parem. Võib öelda, et De Cecco on maailma parim sidemängija. Tema mõtlemiskiirus ja mängu tajumine on lihtsalt teisel tasemel.”

“Leon on nagu iga teine meeskonnakaaslane. Oleme koos õhtusöökidel käinud ja saan temaga väga hästi läbi. Kõige tihedamalt suhtlen n-ö idaploki meeste, Valgevene taustaga horvaadi Žukovski ja ukrainlase Oleg Plotnitskiga. Nende kahega õnnestus klapi leidmine ehk kõige kiiremini,” pajatas Täht.

Mida aga ütleb nurgaründaja Eesti rahvusmeeskonna uue peatreeneri, prantslase Cedric Enardi kohta? “Ma olin nime varem kuulnud, kuid kokkupuude temaga puudus. Võrkpalliliidu president Hanno Pevkur tutvustas teda mulle vahetult enne uudise avalikustamist. Rääkisime mõned minutid juttu, aga treenerist saab õige pildi alles siis ette, kui ta trenne läbi viib ja mängijatega suhtleb. Täna ma veel ei öska öelda, mis treeneriga tegemist on. Inimesena tundus ta väga sõbralik ja positiivne.”

“Hetkel on keeruline öelda, kas võrkpalliliit tegi õige otuse. Seda näeme tulevikus. (Gheorghe) Cretu jättis siia maha suured sussid ja neid on igal treeneril raske täita. Ta jättis ka paljudele Eesti võrkpallurite karjäärile väga suure jälje, kuid me peame edasi liikuma ja muutust oli vaja, et koondisena edasi areneda. Ma usun, et suutsime Cretust välja pigistada nii palju kui võimalik,” lisas Täht.

scroll to top