fbpx
Close

Robert Täht vahetab Poola-siseselt klubi

Robert Täht. | Foto: Assecco Resovia

Eesti võrkpallikoondise pikaaegne liider Robert Täht leidis uue tööandja, kui hakkab esindama Poola tippklubi ja Renee Teppani endist leivaisa Belchatowi Skra värve.

Möödunud hooajal mängis nurgaründaja teises Poola suurklubis Rzeszowi Asseco Resovias, kuid seal jäi tema hooaeg kahe kõhulihase rebendi vigastuse tõttu katkendlikuks ja osapoolte kokkuleppel lõpetasid võrukas ja Resovia vahetult enne hooaja lõppu koostöö.

Belchatowi näol on tegemist 9-kordse Poola meistri ja 7-kordse karikavõitjaga. Korra on tuldud maailma tugevaimas sarjas ehk Meistrite liigas hõbedale ning Cev Cup’il on korra pronks. Lisaks on osaletud klubide maailmameistrivõistlustel, kust on ette näidata kaks hõbedat ja üks pronks.

Koha eest päikese all hakkab 27-aastane Täht võitlema iraanlase Milad Ebadipouri ja ameeriklase Taylor Sandleriga. Samuti on Belchatowiga käed löönud Eesti koondislase endised ja nüüdseks uuesti tulevased klubikaaslased Lubini Cuprumi päevilt (Grzegorz Lomacz) ja viimased kaheksa hooaega Perugiat esindanud Serbia koondise rünnakuliider Aleksandar Atanasijevic.

Robert Tähe senine karjäär:

2010-12 Võru Valio
2012-15 Tartu Bigbank
2015-18 Lubini Cuprum (Poola)
2018-19 Izmiri Arkas Spor (Türgi)
2019-20 Perugia (Itaalia)
2020-21 Rzeszowi Asseco Resovia (Poola)
2021- Belchatowi Skra (Poola)

scroll to top