fbpx
Close

Saarlane võttis hiidlase koondisse vastu rahumeelselt

Stefan Kaibald. | Foto: Siim Semiskar

Stefan Kaibaldi nimi on saanud viimastel aastatel kohalikele võrkpallisõpradele Credit24 Balti liiga ja hübriidservide kaudu juba hästi tuttavaks, ent sel suvel pääses ta Rauno Tammet asendades esmakordselt nuusutama ka A-koondise lõhna.

21-aastase hiidlase koondisedebüüt sattus sobivasse aega, sest hetkel on koondises harjumatult vähe saarlasi. Õigemini vaid üks – Timo Tammemaa -, kes teatavasti tülinorimise poolest tuntud pole.

“Saaremaa ja Hiiumaa suhted pole tõesti teemaks tulnud,” naerab Kaibald. “Kõik on olnud väga toetavad, kuigi eks nooremaid natuke tögatakse ikka. Aga see käib asja juurde.”

Suurema osa aastast Tartu Bigbanki esindav Kaibald on A-koondises viibitud aja jooksul saanud treenerite kõrval enim nõu Rait Rikbergilt.

“Oleme Raiduga kolm aasta koos Tartus mänginud ning ta aitab mul siiani servi vastuvõttu parandada.”

Milles väljendub Kaibaldi hinnangul Eesti klubivõrkpalli ja koondise suurim vahe?

“Eesti klubides jätkub raha reeglina ainult põhikoosseisu mängijate palkamiseks, ülejäänud kohad täidetakse noortega. Koondises on aga kõikidel kohtadel tasemel mängijad. See tõstab ühtlasi ka treeningute kvaliteeti,” selgitab nurgaründaja, kes jäi kontrollkohtumistes silma tulemusliku mängu poolest.

Kaibald jääb hea esmamulje jätmisest hoolimata enda suhtes tagasihoidlikuks ega oota saabuvates EM-valikmängudes veel põhikoosseisu pääsemist.

“Loomulikult tahaks iga mängija väljakul olla, aga hetkel ma seda veel ei eelda. Mänguplaan on üles ehitatud teiste meeste peale,” põhjendab ta.

Eesti koondise lõplik koosseis homseks mänguks Lätiga selgub tänase päeva jooksul. 18st treeninglaagris osalenud mängijast valitakse välja 14.

 

scroll to top