Selver jõudis karikasarjas muretult poolfinaali, Pajula 30 punkti aitasid Rae tähtsa võiduni

Tallinna Selveri põhimehed Renet Vanker, Mihkel Varblane ja Mihkel Nuut. | Foto: Siim Semiskar

Eesti karikakavõistlustel oli eile kavas üks mäng nii meestel kui ka naistel. Edu saatis seekord Harjumaa võistkondi.

Aadu Luukase nime kandvate meeste karikavõistluste veerandfinaali korduskohtumine tiitlikaitsja Tallinna Selveri ja esiliigaklubi Viljandi Võrkpalliklubi vahel lõppes Selveri kindla 3:0 (25:13, 25:22, 25:19) võiduga. Ka avamängu võitis Selver 3:0, vahendab volley.ee.

Selveri meeskonna resultatiivsemad olid võrdselt 11 punktiga haigusest taastunud kanadalane Pierce Johnson (+4) ja Marx Aru (+7). Selveri vastuvõtt oli 44%, rünnakuid realiseeriti 45-protsendiliselt, blokist saadi 9 punkti (4 blokki pani Aru) ja servil löödi 6 ässa (eksiti 16 pallingul). Viljandi tulemuslikem oli rünnakul 9 punktiga (+1) Riivo Rüütel, Robin Kahu panustas 6 punkti (+0). Tauno Lipu meeskonna tuntuim nimi Meelis Kivisild piirdus 4 punktiga (-5). Viljandi vastuvõtt oli 28% ja rünnak 29%, blokiga teeniti 1 ja serviga samuti 1 punkt (eksimusi kogunes 11). Sel nädalal liitub Viljandiga Tartu Bigbankis hooaega alustanud Siim Tammearu, kes jäi Emajõelinna esiklubis viiendaks nurgaründajaks ega mahtunud enam võistkonda.

Selver kohtub poolfinaalis TalTechi ja Tallinna Ülikooli vahelise paari võitjaga. Avakohtumises oli 3:0 parem TalTech.

Meeste veerandfinaalpaarid:

Tallinna Ülikool – TalTech 0:3;

Eesti Maaülikool – Pärnu VK

AB Premium/Rae vald – Tartu Bigbank 0:3; 0:3

Tallinna Selver – Viljandi VK 3:0; 3:0

Viljandi Metalli ja Rae Spordikool/Viastoni kolmapäevase kohtumisega sai alguse naiste karikavõistluste esimene veerandfinaalseeria, mis sarnaselt ülejäänutele koosneb kahest vastasseisust. Avamäng kujunes tõeliseks põnevusetenduseks. Viljandis toimunud esimene veerandfinaalmäng pakkus pealtvaatajatele viiegeimilise lahingu, mille avageim lõppes võõrsil mänginud Rae Spordikool/Viastoni 25:19 paremusega. Teises ja kolmandas geimis kogusid külalised vaid 15 ja 16 punkti, mis viis koduvõistkond Viljandi Metalli ühe geimi kaugusele võidust. Neljanda geimi kallutas 25:22 ja viienda 15:7 tulemusega enda kasuks Rae Spordikool/Viaston, kellele läks seega kirja 3:2 (19, -15, -16, 22, 7) võit.

Raigo Tatriku juhendatava Rae ridades debüteeris Eesti koondislane, sügisel TalTechiga treeninud Hanna Pajula, kes realiseeris 63 tõstest 27 (43%) ja kogus koos bloki- ja servipunktidega kokku 30 puntki (+20). Argo Araku 14-aastane tütar Anette Arek lisas 10 punkti (+1). Margit Keerutaja hoolealustele tõi 16-aastane Hanna Liise Nälk 22 (+13) ja 18-aastane Kelly Metsamärt 18 punkti (+4).

Kordusmäng on kavas 11. novembril kell 19.30 Jüri Gümnaasiumis. Viljandi Metall peab edasipääsuks võtma 3:0 või 3:1 võidu, viljandlannade 3:2 võidu korral selgitab edasipääseja kuldne geim. Ülejäänud tulemused tagavad edasipääsu Rae Spordikool/Viastonile.

Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja TBD-Biodiscovery Tartu alustavad veerandfinaalseeriaga 6. novembril kell 13 Võrus. Gerardo`s Toys/Neemeco js Audentese SG /Noortekoondis ning TalTech/Tradehouse ja Tartu Ülikool/Bigbank peavad avamängu järgmisel nädalal.