fbpx
Close

TIPPHETKED | Šmitsi fantastiline mäng aitas Jekabpilsi pronksini, haavatud Bigbank jäi medalita

Jekabpilsi Luši meeskond pronksmedalitega. | Foto: Melani Mai Kruuda

Credit24 Balti liiga pronksmedali võitis tänavu Jekabpilsi Luši, kes alistas Kuressaares peetud finaalturniiril kohamängus tulemusega 3:0 (21, 22, 23) Tartu Bigbanki.

Marcis Obrumansi hoolealustest tegi fantastilise mängu Kristaps Šmits, kes kogus üleplatsimehena suisa 25 punkti (+17, rünnak 65%). Hingestatult ja enesekindlalt tegutsenud Läti meisterklubile lisasid Kristers Dardzans 13 (+9) ning Armands Abolinš ja Gustavs Freimanis 6 punkti (+4 ja +3).

Vigastatud Albert Hurda ja Kert Toobalita mänginud Bigbanki tulemuslikumad olid Alex Saaremaa 15 (+12), Siim Põlluäär 13 (+8) ning Stefan Kaibald ja Märt Tammearu 10 punktiga (+3 ja 0).

Finaalturniiri noorima koosseisuga Jekabpils võitis Balti liigas oma teise medali. Esimene oli tulnud 2018. aasta kevadel, mil meeskond teenis Saaremaa ja Pärnu järel samuti kolmanda koha. Toona olid praegustest põhimeestest samuti tähtsas rollis 23-aastane sidemängijast kapten Edvins Skruders ning Vladislavs Blumberg ja Armands Abolinš. Tartlastel oli võimalus võita täna Balti liigas oma kümnes medal, ent see jäi saavutamata. Küll aga õnnestus Bigbankil Alar Rikbergi esimesel peatreeneri-aastal võita Eesti meistritiitel.

Credit24 Balti liiga finaalis mängivad täna kell 18.00 algavas kohtumises Tallinna Selver ja Saaremaa Võrkpalliklubi, kel on varasemast ette näidata vastavalt seitse kulda ja üks kuld.

scroll to top