TIPPHETKED | Tallinna Selver krooniti seitsme-aastase pausi järel Balti liiga võitjaks!

Rainer Vassiljev võitis Selveriga oma esimese ja kokku teise Balti liiga tiitli. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti võrkpallihooaeg kulmineerus täna Kuressaares, kus selgitati Credit24 Balti liiga medalistid. Võitluslikus kullamängus alistas Tallinna Selver tulemusega 3:2 (21:25, 25:23, 13:25, 25:19, 15:13) Saaremaa Võrkpalliklubi. Ühtlasi oli Selver seega sel hooajal edukaim klubi, kes võitis nii Eesti karikavõistlustel kui ka Balti liigas kulla.

Terve esimene geim kulges punkt punktis, kuni Saaremaa tegi pisikese lõpuspurdi ja võttis 25:21 võidu. Andrus Raadik, kes Kristo Kollo asemel juba esimeses geimis platsile pääses, jätkas heas hoos ja skooriga 25:23 avas ka Selver oma geimivõitude saldo. Kui kolmandas geimis läks pallinguässade toel pikalt juhtima Saaremaa ja võttis 25:13 võidu, siis neljandas geimis oli omakorda külalisvõistkond see, kes seljaga vastu seina olles suure eduseisu välja võidelda suutis ja lõpuks seisuga 25:19 end tiitliheitlusesse tagasi tõi. Nagu Balti liiga finaalis juba aastaid kombeks, selgus tšempion alles viiendas geimis – seisuga 15:13 võitis meistritiitli Tallinna Selver.

Turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Renee Teppan tõi Selveri kasuks 18 punkti (+5), Oliver Orav lisas 13 (+2) ning Mihkel Varblane 12 punkti (+7). Rainer Vassiljevi juhendatava meeskonna vastuvõtt oli 55%, rünnakuid lahendati 44-protsendiliselt, blokiga saadi 10 ja serviga 6 punkti (eksiti 19 pallingul).

Saaremaa kasuks tõi Hindrek Pulk 23 punkti (+11), 16 silma (+7) lisas Keith Pupart ja 12 (+6) Carlos Wennder Lopes. Saaremaa vastuvõtt oli 43%, rünnak 44%, blokiga teeniti 13 ja serviga 10 punkti (18 viga).

Tallinna Selver oli varasemalt võitnud täpselt pooled ehk seitse Balti liiga tiitlit, kuid viimane neist pärines seitsme aasta tagant, mil võistkonda juhendas viimast hooaega Avo Keel. Pealinnaklubi praegune loots Rainer Vassiljev oli varasemalt võitnud Selveriga küll kaks Eesti meistritiitlit (2016 ja 2017), ent Balti liiga võitjaks tuli ta meeskonnaga esmakordselt. Küll aga oli ta varasemalt võitnud Balti liigas kulla Tartu Bigbankiga (2012). Saaremaa on oma tegevusajal jõudnud alati finaali: 2018. aasta kevadel võideti kuld ja 2019. aasta kevadel hõbe. Mullu jäid võitjad teatavasti välja selgitamata.

“Möödunud spordiaasta oli erakordne igas mõttes. Sportlased pidid kohanema oludega, mil treeningvõimalusi ja võistlusi mõjutas eriolukord. Samas tõi see Eestisse tagasi võrkpallurid, kes aastaid juba välisvõistkondades mänginud. Nii sai kodupublik võimaluse nautida põnevat ja maailmatasemel võrkpalli,” ütles liiga peatoetaja Credit24 tegevjuht Ivo Popp. “Palju õnne tänastele võitjatele! Ma tänan kõiki Credit24 meistriliigas osalenud võistkondi, mängijaid, abipersonali ja taustajõude. Võrkpall on meeskonnasport ja hooaeg tõestas taaskord, et see pallimäng on meie rahvussport,” lisas Popp.