fbpx
Close

SPETSIALISTI HINNANG | Nõmmsalu: ennustan Selveri edasipääsu, kuigi Eesti võrkpall vajaks rohkem Saaremaa võitu

Tallinna Selver ja Saaremaa Võrkpalliklubi. | Fotod: Riina Vals/SK Duo

Sel nädalal saavad hoo sisse Credit24 Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriad meestele. Võrkpall24 toob sel puhul lugejateni erinevate Eesti võrkpallitegelaste kommentaarid ja ennustused. Esimeseks spetsialistiks valisime endise tippvõrkpalluri Jaanus Nõmmsalu, kes oli nõus andma mõlema poolfinaalpaari kohta detailse hinnangu mängijapositsioonide kaupa. Antud loos võtab ta ette esimese paari ehk Saaremaa ja Tallinna Selveri duelli.

Pärnakast võrkpallilegendile helistades pidi siinkirjutaja küll esialgu kuulma vabandusi, kuidas intervjueeritav pole absoluutselt meistriliigas toimuvaga kursis ja ei oska kindlasti mängijate kohta midagi vastata. Lõpuks sai aga jutukas mees oma analüüsisoonele pihta ning kokku tuli väga põnev ning erapooletu eelvaade.

Esimene poolfinaalpaar: Saaremaa VK (põhiturniiri 2.) – Tallinna Selver (3.). Mängitakse kolme võiduni.

Sidemängijad: Michael Keegan ja Filip Despotovski vs. Renet Vanker ja Niko Haapakoski

Jaanus Nõmmsalu: “Arvan, et tegu on suhteliselt võrdsete sidedega. Vanker on küll noorem ja teatavasti teeb sidemängija iga teise puute, nii et seal võib mängima hakata kogemus. Saaremaa koosseisus hakkab silma pikem pink kõikidel positsioonidel, nii ka sidemängijate osas. Selline olukord on treenerile samuti turvalisem.”

Nurgaründajad: Keith Pupart, Rauno Tamme ja Helar Jalg vs. Oliver Orav, Kristo Kollo ja Andrus Raadik

Nõmmsalu: “Pupart ja Raadik on mõlemad head mehed. Pupart on võib-olla tagaliinis ja vastuvõtul grammikese parem, rünnakul võiksid nad olla üsna võrdsed. Serv on veel teine teema, neil on erinevad servid. Raadik lööb jõuservi, Pupart on stabiilse planeeriva serviga. Raadikul võib-olla ässasid rohkem, aga samamoodi ka vigu. Raadiku kasuks räägib veel iseloom – ta on võitleja. Mulle on ta silma jäänud kui meeskonna käivitaja, kes käitub rohkem liidrina ja ehk suudab noortele seeläbi ka lisaenergiat anda.

Ülejäänud nurgad kallutavad selle kaalukausi ikkagi Selveri poolele. Orav on läbi hooaja võistkonda tassinud ja Kollo on viimasel ajal Raadiku ehk isegi üle mänginud.”

Diagonaalründajad: Hindrek Pulk ja Markus Uuskari vs. Renee Teppan ja Mihkel Nuut

Nõmmsalu: “Ma ei ole kursis, kas Teppani õlg on korras. Loomulikult on võimsad kujud mõlemad. Siin oleneb palju vastase bloki kvaliteedist, kuna kummalgi mehel laia lehvikut (mitmekülgsed rünnakusuunad näevad statistikalehel välja nagu lehvik üle väljaku – toim.) pole, vaid pigem on mõlemal oma lemmiksuunad, millele siis jõu pealt loodetakse. Koondises on Teppanit rohkem usaldatud, tema on olnud ikkagi Oliver Venno kõrval teine valik ja teda hinnatakse. Pulgal on samas Eestis mängimise kogemust rohkem ja ta on aidanud võita palju tiitleid. Teppan pole Eestis nii palju mänginud, eriti sellises heas võrkpallivanuses. Seega ma pole teda ka oma silmaga väga palju mängimas näinud. Finaalseeria puhul annaksin viis protsenti Hindreku kasuks, sest tal on rohkem finaalide kogemust. Samamoodi on tal omajagu tõestamist – kodusaare eest on tahtmine tiitel võita.”

Temporündajad: Sauli Sinkkonen, Wennder Lopes, Ragnar Kalde vs Mihkel Varblane, Marx Aru, Helger Hääl, Siim Ennemuist

Nõmmsalu: “Kuna ma nende tempode kohta tõesti midagi öelda ei oska, siis siia ma paneks selle tarkuse, et lõpuks võidavad ikkagi nurgad mängu.” (Nõmmsalu oli ka ise mäletavasti nurgaründaja.)

Liberod: Johan Vahter ja Alari Saar vs Denis Losnikov ja Sten Vahtras

Nõmmsalu: “Liberol on vastuvõtul ülioluline koht. Kui liberol on kehv päev ja teist head liberot võtta ei ole, siis peab teda hakkama nurgaga katma või asendama. Aga tegelikult peaks libero olema parem kui nurgaründaja. Losnikov on vist teinud väga häid mänge, samamoodi oli Vahter koondises tubli. Kuna Saaremaal on liberote osas hea kahene valik, siis paneks sinnapoole selle eelise.”

Kes saab finaali?

Nõmmsalu: “Väga võrdne paar. Ma arvan, et edasi läheb Selver, aga Eesti võrkpall vajaks rohkem Saaremaa võitu.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top