fbpx
Close

Tamme pulma minek tõi vahvad vennad Pomerantsid koos tagasi GP-etapile

Kõvad võitlejad: Kaspar Pomerants (vasakul pildil) päästmas palli koos Rauno Tammega mängides ning Kaarel Pomerants jälgimas teisel pildil, kuidas Jarmo Neuhaus sama teeb. | Fotod: Gertrud Alatare/volley.ee

Vendade Tiisaarte kõrval näeb Kiirkasiino rannavolle suvetuuri neljandal etapil Kloogarannas mängimas ka Pomerantside suguvõsa kaht hetke paremat rannavõrkpallurit. Et Rauno Tamme kihutab nädalavahetusel pulma, tuleb mullune hõbemedalist Kaspar Pomerants (30) üle pikkade aastate Eesti GP-etapil välja vend Kaarel Pomerantsiga (32). 

Tagasihoidliku olekuga vendade rolli Lääne-Virumaa võrkpallis on keeruline ülehinnata. Mõlemad töötavad küll igapäevaselt metsatehnikaga tegelevas ettevõttes BMF, kuid panustavad sarnaselt oma tööandjale ka rohkesti kohalikku võrkpalli. Kaarel on kohaliku esiliigaklubi Rakvere BMF-i nurgaründaja ja asjaajaja ning sama võistkonna sidemängija Kaspar treenib Rakvere võrkpalli järelkasvu. Suviti veavad vennad aga Rakveres ühes paari abilisega kohalikku vollesarja, milles osalemine on Virumaa vollekogukonna jaoks juba nagu aamen kirikus.

“Minu paariline Rauno küll kalkuleeris kõvasti, et äkki kannatab pulma kõrvalt ikkagi Kloogaranda mängima tulla, sest spordimehe hing tahtnuks väga osaleda, aga ei kannatanud. Vahel on vaja perele ka keskenduda – see on hea,” ütleb Kaspar Pomerants. Muide, Võrkpall24 kõnele vastavad vennad koos, sest Kloogaranna etapi “ettevalmistuslaager” tehti sedapuhku Saksamaal toimuval metsandusmessil, kust telefonikõne ajal parasjagu autoga tagasi sõideti.

“Kloogarannas on eesmärk see, et Kaspar saaks turniiril osaleda,” sõnab Kaarel, kellel endal tänavu regulaarset paarilist polegi. Tema mullune paarimees, saarlane Siim Ennemuist lööb tänavu laineid teatavasti uue paarilise, valitseva Eesti meistri Urmas Piigiga. Kaarel avaldab ka põhjuse, miks just Kasparil on vaja turniiri osaleda: “Tal on meistrivõistluste asetuse jaoks tähtis punkte koguda.”

Olgugi et viimati mängiti koos ammustel aegadel, pole Kaspar ja Kaarel palliplatsil üksteise jaoks sugugi tundmatud kujud. Koos mängitakse nii talveperioodil saalis kui ka suviti rannas toimuvatel treeningutel. Ammustest aegadest, mil koos ka etappidel osaleti, on parimaks saavutuseks 2015. aasta neljas koht Kuressaares peetud Eesti meistrivõistlustelt, kus poolfinaalis vanduti alla legendaarsetele Sten Esnale ja Rivo Vesikule. “Ma arvan, et ma olen Kaareliga teinud rannas trenni kordades rohkem kui Raunoga. Ja meil klapib ka, lihtsalt oleme tegelikult mõlemad ju kaitsemängijad. Nüüd peab Kaarel aga blokki ronima,” selgitab Kaspar.

Mis juhtub aga siis, kui vastu tuleb teine vendade paar ehk Mart ja Rein Tiisaar ning pall satub võrgu kohale võitlusesse 206-sentimeetrise Mardiga? “Mart on ikkagi maailmaklass, aga nendele tuleb siis teiste asjadega vastu hakata,” kostab Kaarel.

Kuidas vennad üksteist iseloomustavad? Kaspar ütleb Kaareli kohta nii: “Minu arvates on ta väga rahulik ja stabiilne mängumees. Kui Kaarel saavutab enesekindluse, siis võiks ka temaga vabalt Eestis medaleid võtta. Nii ongi, et kui me suudame oma väga head mängu näidata, siis võime medalile tulla. Aga kui mängime kehvasti, siis võime ka viimaseks jääda. Eraldi koos selleks etapiks me ei valmistunud.”

Ka Kaarel hindab nooremat venda Kasparit kõrgelt: “Kõva võitleja ja mängija, kes ei anna kunagi alla.”

Lõpetuseks, kas Pomerantsid tuleb liigitada Kloogarannas favoriitide hulka? “Kindlasti mitte!” vastab Kaspar kiirelt ja konkreetselt ning tõstab võidukoorma lahkelt konkurentide õlgadele.

Pühapäeva õhtul toimub Kloogarannas ka harrastajate turniir, kuhu saab registreeruda siin.

Lisainfot leiad ürituse kohta siit.

scroll to top