fbpx
Close

STATISTIKA | Euroopa suurima publikuarvuga klubi ei tulegi Itaaliast ega Poolast

Berliini klubi maskott. | Foto: klubi koduleht

Euroopa kaheks suuremaks võrkpalliriigiks võib pidada Poolat ja Itaaliat, kus on kõrge nii kohaliku liiga tase kui publikunumbrid.

Huvitaval kombel ei tule Euroopa suurima publikuarvuga meeskond aga Poolast ega Itaaliast. Edetabeli esikohalt leiame hoopis Berliini Recycling Volley, kelle põhiturniiri kodumänge jälgis mullu keskmiselt 4393 inimest.

Võrkpalli sees olevatele inimestele ei tule see uudis üllatusena, sest Berliin on juba aastaid paistnud silma suure ja hästi läbi mõeldud turundusega. Koostöös nimisponsor Recycling’iga tehti näiteks kord selline kampaania, kus mängupileti sai tasuta iga inimene, kes teatud koguse vanapaberit saali ette tõi. Samuti tegid nad omalaadse võrkpallipuuri, mida saab üle linna hõlpsasti erinevatesse kohtadesse transportida, et inimestele ala tutvustada. Berliini klubi on kerkinud ka tasemelt Euroopa tippu. Saksamaa meistrivõistlustel lükati juba mitu aastat tagasi troonilt Friedrichshafen, hiljutisel kontrollturniiril võideti muuhulgas Belchatowi Skrad.

Tabeli teiselt kohalt leiame Itaalia suurklubi Modena (4365 pealtvaatajat), kolmandal positsioonil paikneb aga Itaalia parim naiskond Conegliano (4125). Poolas on publikuarvult suurim Rzeszowi Resovia (3719), Prantsusmaal Tours (2805). Renee Teppani koduklubi Belchatowi vastav number on madal (2300) põhjusel, et nende kodusaali mahutavus on lihtsalt väga väike. Türgi tugevamaid naiskondi käib vaatamas veidi üle 1000 ja meeskondi alla 1000 silmapaari.

Liiga keskmine publikuarv on kõrgeim Itaalia meeste meistrivõistlustel (2400), järgnevad Poola meeste (1900) ja Itaalia naiste liiga (1880). Venemaa meistrisarja tabelis pole, sest seal ilmselt ei tehta täpset statistikat.

Keskmise publikuarvu tabeli leiab siit.
Liigade keskmised publikunumbrid leiab aastate lõikes siit.

scroll to top