VIDEO | Enardi ja Sammelvuo Meistrite liiga duellis nähti meeldejäävat soolot

Tuomas Sammelvuo ja Cedric Enard. | Foto: CEV

Meistrite liigas nähti eile õhtul erilist tagasitulekut, kui Berliini Recycling Volley ronis tänu Ruben Schotti imelisele serviseeriale eelviimases voorus Peterburi Zeniidi vastu raskest seisust välja ja tagas veidi hiljem kokkuvõttes pääsu veerandfinaali.

Berliin kaotas võõrsil peetud mängus avageimi 24:26 ja teise 20:25, kuid võitis kolmanda 27:25. Neljandas geimis jäi Cedric Enardi juhendatav Berliin aga 15:20 kaotusseisu ning paistis, et kaotusest pole enam pääsu ja kõik jääb täna toimuva viimase vooru kohtumise otsustada. D-alagrupi kaks tugevamat klubi pididki nimelt mängima kaks viimast kohtumist omavahel Peterburis kahel järjestikusel päeval.

Ent Berliin võitis järgmise punkti ja seisul 16:20 saabus servijoone taha 27-aastane nurgaründaja Ruben Schott. Lisaks kodumaale ka Itaalias ja Poolas mänginud Schottil õnnestus võimsate superpallingutega tuua Berliin mängu tagasi ja viia geimi juhtimagi 23:20. Venemaa klubi peatreener Tuomas Sammelvuo püüdis küll vahetuste ja timeoutidega sakslast peatada, ent tulutult. Schotti serviseeriale pani mees lõpuks ise punkti, kui lõi palli auti. Geim oli sellega aga juba otsustatud. Imeline geimilõpp tekitas Berliini mängijates ka enesekindluse, mis kandus edasi viiendasse geimi, mis võideti 15:12.

Et Märt Tammearu koduklubi Roeselare Knack kaotas meie mehe heast esitusest hoolimata eile A-alagrupis Pazardžikile ja Ankara Ziraat Bankasi ei suutnud B-alagrupis üllatada Moskva Dünamot, tagas lisaks Berliinile alagrupi teise koha omanikuna edasipääsu siiski ka Peterburi Zeniit. Meistrite liigas pääsesid alagrupist edasi viis alagrupi võitjat ja kolm paremat teise koha omanikku.