Meistrite liiga: Tammearu kuulus taas algkoosseisu, nii mehed kui naised jätkavad veerandfinaalidega

Märt Tammearu. | Foto: CEV

Neljapäeval peeti Meistrite liiga alagrupiturniiri viimased kohtumised ja nüüdseks on paika pandud nii meeste kui naiste veerandfinaalpaarid. Märt Tammearu lõpetas Meistrite liiga debüüthooaja kaotusega, kuid kuulus taas Roeselare Knacki algkoosseisu.

Roeselare Knack ja Pazardžiki Hebar, kelle edasipääsulootused olid juba enne mängu kadunud, pidasid neljapäeval maha viimase A-alagrupi mängu. Tulemusega 3:0 (25:21, 26:24, 25:20) väljus kohtumisest võitjana Hebar, tõustes alagrupis teisele kohale ja tõugates Roeselare kolmandaks.

Sarnaselt kolmapäevale Knacki algkoosseisu kuulunud Märt Tammearu tõi 8 punkti (+2), parimaks punktitoojaks kerkis 20 punkti toonud teine nurgaründaja Mathijs Desmet (+15). Mängu MVP-ks valiti varem ka Tartu Bigbanki esindanud diagonaalründaja Bradley Gunter, kes skooris Hebari kasuks 19 korral (+18).

Kaks ülejäänud neljapäeval toimunud mängu peeti D-alagrupi meeskondade vahel, edasipääsejaid ei mõjutanud ka need kohtumised. Cedric Enardi ja Tuomas Sammelvuo hoolealused Berliinist ja Peterburist pidasid teist päeva järjest maha viiegeimilise lahingu. Taaskord jäi 3:2 (21:25, 25:21, 21:25, 28:26, 17:15) peale Berliini Recycling Volleys ja lõpetas alagrupiturniiri maksimaalse 6 võiduga esikohal. Peterburi Zeniit pääses veerandfinaalvooru viimasena teise koha saavutanute seas, sealjuures oli edu A-alagrupis teiseks tulnud Ankara Ziraat Bankasi ees vaid 1 punkt.

D-alagrupis kohtusid omavahel ka grupi kolmanda ja neljanda koha hõivanud Lissaboni Benfica ja Novi Sadi Vojvodina NS Seme. Viimase kohtumise võitis Benfica 3:2 (23:25, 26:24, 26:24, 25:27, 15:11).

Ka naiste alagrupimängud on vahepeal lõppenud ja edasipääsejad selgunud. Täiseduga liiguvad play-off ringi Istanbuli Vakifbank ja sama linna klubi Fenerbahce Opet, samuti tiitlikaitsja Conegliano A. Carraro Imoco.