Sten Esna tüüris Tallinna koolitüdrukud naiste meistriliigas suurüllatuseni!

Tallinna Ülikooli naiskond. | Foto: volley.ee

Kahe hooaja vahel tublisti noorenenud Tallinna Ülikool võttis naiste Eesti meistrivõistlustel senise hooaja suurima üllatusvõidu, mängides viiegeimilises lahingus üle Saaremaa.

Enne tänast kuuendal kohal paiknenud Tallinna Ülikoolil, kus mängivad põhiliselt Eesti noortekoondiste põhitegeijad, oli senini kaheksast mängust kirjas vaid võit Kohila Võrkpalliklubi/E-Service’i ja Audentese SG/Noortekoondise vastu. Kolmandal kohal asuv Saaremaa oli aga võitnud kuus mängu, millest üks tuli esimeses omavahelises kohtumises, kui kodusaalis oldi Eesti koondise endise libero Sten Esna naiskonnast parem 3:0, vahendab volley.ee.

Tundus, et ka täna ei suuda pealinna esindus Peeter Vahtra poolt juhendatavat Saaremaad üllatada, sest esimene geim kaotati 14:25 ja teine 21:25. Seejärel tõi kodusaalis mänginud TLÜ mängu pöörde, kui kolmas ja neljas geim võideti 25:22 resultaadiga. Kodupubliku rõõmuks jätkus võõrustajate hea hoog ka otsustavas geimis, kus tasavägise alguse järel asuti 10:7 ja 13:8 juhtima ning jõuti lõpuks 15:13 paremusega magusa 3:2 (-14, -21, 22, 22, 13) võiduni.

16-aastane Marily Lass tegi elu mängu ja kogus võitjate poolel suisa 29 punkti, millest koguni 10 tulid kolmandas geimis. 15-aastased Ave Kuusk ja Eva Liisa Kuivonen assisteerisid 16 punktiga. Janne Järvalt tõi Saaremaale 19, Kaisa Õunpuu 17, Dorit Heinastu 15 ja Raili Sepp 10 puntki.

Tabelis koha võrra ehk viiendaks tõusnud Tallinna Ülikoolil on üheksast mängust kirjas kolm ja kolmandal kohal jätkaval Saaremaal kuus võitu. Pühapäeval läheb Saaremaa võõrsil vastamisi seitsmendal kohal paikneva Kohilaga.