Türgi esiklubi pani Venno täielikult kinni, Täht jätkab võimsalt

Robert Täht rünnakul. | Foto: Efeler Ligi

Türgi meistrivõistlustel tõusis Robert Tähe koduklubi Izmiri Arkas teiseks, sest liiga tippude duellis jäi Istanbuli Galatasaray võõrsil 0:3 alla tiitlikaitsjale Ankara Halkbankile.

Oliver Venno koduklubil Galatasaray’l ei tekkinud liiga liidri Ankara vastu võimalustki, mäng kaotati kiiresti 0:3 (-18, -22, -16). Erinevalt senise hooaja enamikest mängudest ei suutnud Venno vastast rünnakul kuidagi üle mängida. Selle kinnituseks vahetati meeskonna liider nii esimeses kui ka kolmandas geimis pingile puhkama (vastavalt seisul 11:18 ja 6:13). Kolme geimi jooksul tõi ta oma võistkonnale vaid 5 (-5) punkti. Diagonaalründaja realiseeris 22st tõstest 5 (23%), 2 korral peatas Venno rünnaku blokk ning 5 korral eksis mees ise. Negatiivse poole peale lähevad ka 3 serviviga (kokku 9 servi).

Galatasaray resultatiivseim oli nurgaründaja Roland Gergye, kes tõi 11 punkti. Võitjate poolel kogusid nii diagonaalründaja Drazen Luburic kui ka nurgaründaja Burutay Subasi 12 punkti.

Täht ja Izmiri Arkas võitsid kaks tundi hiljem koduväljakul 3:0 (20, 20, 10) Arhavi Belediyesit. Kui oktoobri lõpus vastaste koduväljakul tuli Arkasel võtta vastu 2:3 üllatuskaotus, siis täna ei andnud meie mehe koduklubi külalistele mingit võimalust.

Täht tegi taaskord suurepärase mängu ning tõi meeskonnale 14 (+7) punkti. Nurgaründaja realiseeris 19 tõstest 12 (63%), lisaks 1 punkt nii servi kui ka blokiga. Ka Tähe vastuvõtuprotsent (64) oli meeskonna parim.

Arkasele tõi diagonaalründaja Adis Lagumdzija samuti 14 (+8) punkti. Kaotajate resultatiivseim oli Roman Danilov 12 (+8) punktiga.

Tänase võiduga tõusis Arkas tabelis teisele kohale ning Galatasaray langes neljandaks. Samas võib kolmandal kohal paiknev Venno endine koduklubi Ankara Maliye Piyango täna võidu korral tõusta Arkasest veel mööda teisele kohale.