Kikas jäi karukoopas peremeheks ja jõudis meistritiitlist mänguvõidu kaugusele

Tallinna Ülikool/Kikas. | Foto: Kertu Laak

Naiste Eesti meistrivõistlustel peeti täna finaalseeria kolmas kohtumine Tallinna Ülikool/Kikase ja Tartu Ülikool/Bigbanki vahel. Kodusaalis võttis olulise 3:0 (25:15, 26:24, 25:16) võidu põhiturniiri võitjaks tulnud Kikas ja läks sellega kolme võiduni peetavat seeriat 2:1 juhtima.

Tallinna Ülikooli hubaselt pisikeses spordisaalis toimunud kohtumises näitas võõrustajanaiskond esimeses geimis kindlat üleolekut, asudes 25:15 võiduga mängu 1:0 juhtima. Teises geimis omas omakorda Bigbank veel geimi keskosas pisikest edumaad. Pinge püsis õhus geimi lõpuni välja, kus Kikas ülinapi 26:24 eduga võidu samuti enda kontole napsas.

Heas hoos jätkas väljakuperemees ka kolmandas geimis, kus võideti pikki pallivahetusi ja oldi geimi keskpaigaks 13:6 juhtimas. Suurest kaotusseisust Tartu naised välja tulla ei suutnud – numbritega 25:16 jõudis Tallinna Ülikool/Kikas Eesti meistrivõistluste kuldmedalist mänguvõidu kaugusele.

Nagu seeria avamängki näitas, ei tundu Tallinna Ülikooli pisike ja madal kodusaal Tartu jaoks just kõige mugavam mänguplats olevat. Peatreener Hendrik Rikand proovis küll rohkete vahetustega mängu muutust tuua, kuid keegi tartlannadest kahekohalist punktisummat kirja ei saanud.

Kaotajate parimaks kerkisid 8 punkti toonud Eliise Hollas (+4) ja Ingrid Kiisk (0). Viimane neist on lisaks kahele järjestikusele mängupäevale olnud kõvasti rakkes ka järjestikuste öiste arstitöögraafikutega, mis niigi tihedale mängugraafikule endast ilmselt kuidagi rohtu ei kujuta.

Võiduka Kikase eest tegi taas hea partii 15 punkti (+7) kogunud Raili Hunt. Mängu parimat efektiivsusnäitajat (+8) omasid aga 13 punkti toonud Maren Mõrd ja 11 silma kogunud Merilin Paalo. Paalo lõi muuseas naiskonna seitsmest serviässast omaenda käega lausa 6.

Tallinna Ülikool/Kikas läheb meistritiitlit püüdma neljapäeval, kui kodusaalieelis on omakorda Tartu Ülikoolil. Mäletatavasti suutis Bigbank laupäevases kodumängus kastanid tulest tuua ja seeria viigistada. Kui nii juhtub ka neljapäeval, otsustatakse kuldmedali saatus justnimelt kardetud Tallinna Ülikooli spordisaalis toimuvas viiendas finaalkohtumises.