fbpx
Close

SUUR ÜLEVAADE | Sõna asjaosalistele: mis saab üheksast koduklubita võrkpallurist?

Vasakult ülevalt: Siim Ennemuist, Andris Õunpuu, Karl Maidle, Kevin Saar, Denis Losnikov, Renee Teppan, Harri Palmar, Siim Põlluäär, (Rauno Tamme) ja Mihkel Tanila. | Fotod: Rakvere VK, Siim Semiskar, Gertrud Alatare, Karl Rinaldo, Irina Saks, CEV

Eesti parematest võrkpalluritest on augustikuu keskpaigaks enamik mängijaid sobiliku meeskonna uueks hooajaks omale leidnud, ent puudust pole ka üksikutest eranditest, kelle tulevik peaks selguma lähiajal.

Võrkpall24 võttis ühendust nimekamate võrkpalluritega, kelle puhul pole uudist uue hooaja plaanide kohta veel saabunud.

Renee Teppan, (26a, 197cm, diagonaalründaja, möödunud hooajal mängis Poitiers’s ja Maaseikis)

Õlavigastust raviv Eesti koondislane on kuueaastase pausi järel tõenäoliselt naasmas mängima kodumaale, ent kuhu, pole veel teada. Valikus on Tartu Bigbank ja Tallinna Selver. Nagu meediastki on läbi käinud, ootab pärnumaalane kosilastelt senisest märksa paremat pakkumist. Teppan võiks siirduda ka mõnda kaheldava sportliku väärtusega rahaliigasse, ent selle sammu võtab ta enda sõnul ette viimase valikuna.

Kevin Saar (25, 191, nurgaründaja, mullu Saint-Quentin’s)

Kuigi ametlikult pole miskit veel kuulda olnud, teab suur osa Eesti väikesest võrkpalliperest juba pikemat aega, et Saar jätkab karjääri välismaal. “Tegin ühe välisklubiga lepingu juba juuni alguses, ent ei tohi meeskonna nime enne nende ametlikku teaadaannet veel avalikustada,” sõnas Saar, kes jätkab karjääri Lõuna-Euroopas.

Siim Põlluäär (31, 197, diagonaalründaja, mullu Tuscanias)

Mullu esmakordselt välisliigasse siirdunud Põlluäärel tekkisid ka tänavu erinevad variandid võõrsil mängimist jätkata, ent saarlane otsustas kodumaale naasta. “Otsustasin koroonaviirusega seonduva tõttu, et jään selleks hooajaks koju. Valin hetkel TalTechi ja Tartu Bigbanki vahel. Otsus peaks saabuma lähiajal,” ütles Põlluäär, kes kerkiks mõlemas klubis põhidiagonaaliks. Tallinna Tehnikaülikooli ridades mängis Põlluäär aastatel 2008-12, Tartu oleks tema jaoks aga uudne kogemus.

Harri Palmar (30, 196, temporündaja, mullu Saaremaa VK-s)

Uue hooaja plaanides on teinud Pärnus elava Palmari puhul korrektuurid tähtis eluline sündmus. “Pean Pärnuga läbirääkimisi. Kuna pere sai lisa, siis pole mujalt endal huvi olnud,” sõnas Palmar, kes mängis suvepealinnas ka enne 2018. aastal kaheks hooajaks Saaremaale siirdumist.

Denis Losnikov (26, 196, nurgaründaja, mullu Tallinna Selveris)

Eesti koondise endine libero ja nurgamees pole tuleviku osas veel kindlust saanud. “Jätkaksin meistriliiga tasemel mängimist, kui pakkumine tuleks. Sel nädalal peaks selguma, kas Selverist tuleb midagi või mitte,” ütles Losnikov, kes käib sarnaselt Palmarile võrkpalli kõrvalt ka põhitööl.

Karl Maidle (23, 190, nurgaründaja/diagonaal, mullu Tallinna Ülikoolis)

2017. aastal hea servivahetusena Rakverele Balti liiga finaalis üllatusvõidu tuua aidanud ja järgnenud hooajal samas meeskonnas ka palju mänguaega saanud Maidle kuulus möödunud hooajal meie esiliiga valitseja Tallinna Ülikooli ridadesse, ent mõtles suvel meistriliigasse naasmisele. “TalTech tundis suve esimeses pooles huvi, aga pole enam hiljem ühendust võtnud. Tundub, et jätkan esiliigas,” sõnas vasakukäeline Maidle, kes võiks passi vaadates veel pikki aastaid kõrgliiga tasemel mängida.

Andris Õunpuu (36, 195, nurgaründaja/diagonaal, mullu TalTechis)

Eesti klubivõrkpalli viimase kümnendi üks värvikamaid mehi, kogenud Õunpuu on kõrgliigast taandumas. “Ega ma ise ei otsi ja keegi ei paku ka, nii et suure tõenäosusega meistriliigas mind enam mängima sei näe. Võib-olla jätkan esiliigas, näiteks Rakvere korra helistas. Liigutama ikkagi peaks, muidu tuleb kõht ette. Aga jah, meeskonnad on tänavu hästi komplekteeritud ja mul on hea hetk ära lõpetada,” selgitas Õunpuu.

Siim Ennemuist (30, 197, temporündaja, mullu Pärnu VK-s)

Ennemuisti valulik põlv loobus koostööst saalipõrandaga juba paar hooaega tagasi ja kuigi saarlane tõttas möödunud hooajal viivuks Pärnule veel appi, pole tal plaanis kõrgliigasse regulaarselt mängima naasta. Küll aga on Ennemuist varasemast rohkem saanud nautida rannavõrkpalli treeninguid ja võistlusi, sest liiva sees laseb põlv õnneks liikuda.

Mihkel Tanila (28, 196, mullu Tartu Bigbankis)

Kahe pealinnaklubi vahel valinud Tanila naaseb viieaastase pausi järel Tallinna Tehnikaülikooli ridadesse. “TalTech tegi korraliku pakkumise ja Tallinnas elades on see igati hea variant,” ütles Tanila, kes on vahepealse aja jooksul esindanud nii Tallinna Selverit, Saaremaa Võrkpalliklubi kui ka Tartu Bigbanki.

scroll to top