fbpx
Close

Tagasi koju lendav Hanna Pajula: Belgias on lood päris kehvad

Hanna Pajula. | Foto: Michelbeke Saturnus

Belgia kõrgliigaklubi Michelbeke Saturnuse nurgaründajast Hanna Pajulast sai esimene Eesti võrkpallur, kes teist hooaega järjest koroonaviiruse leviku tõttu tagasi kodumaale saadeti.

Belgia kõrgliiga üheksa klubi said valida, kas jätavad hooaja pooleli ja kogunevad uuesti jaanuaris või mängivad edasi suletud uste taga, juhul kui naiskonnas nakatujaid pole. Pajula koduklubi kuulus nende viie naiskonna hulka, kes otsustasid, et jätavad hooaja katki. Ülejäänud neli võistkonda peaksid aga praeguse info kohaselt novembris ja detsembris omavahel mänge pidama.

“Belgias on lood päris kehvad,” tõdeb Pajula, kes lendab Tallinna homme. “Belgias ulatub päevane nakatunute arv kümnetesse tuhandetesse ja haiglad on ülekoormatud. Nüüd on neil plaanis enamik asutusi riigis kinni panna ja jätta lahti vaid toidupoed, apteegid ja vist ka koolid. Kasutusele võetakse sarnased meetmed nagu kevadel, et viiruse levik peatada.”

22-aastane Pajula jõudis uue koduklubi särgis pidada vaid ühe ametliku mängu, kus Saturnus kaotas oktoobri esimeses pooles 2:3 Charleroi´le. “Raske oli sedasi leida ka treeninguteks motivatsiooni, kui tuli jälle teade, et mängu ei toimu,” tunnistab pärnakas.

“Tunnen ennast nüüd ausalt öeldes vabamalt, sest kuu aega räägiti kogu aeg, kas hooaeg lõpeb või ei lõpe, kas mäng on või ei ole, kas trenn on või ei ole. Mul on hea meel, et vähemalt otsus ära tehti lõpuks. Uuesti peame naiskonnaga liituma praeguse seisuga 1. jaanuaril ja hooaega plaanitakse jätkata jaanuari keskel. Saab olema huvitav näha, kuidas me nelja kuuga kogu hooaja jõuame ära mängida,” arutleb Pajula.

Pajula usub, et karmistatud meetmed aitavad koroonaviiruse levikut sarnaselt kevadele takistada ja jaanuaris saabki hooaeg jätkuda. Ent mida plaanib nurgaründaja teha vahepealse aja jooksul?

“Ma olen jõudnud ainult nii palju mõelda, et tahaksin TalTech/Tradehouse’i naiskonnas trenni teha. Aga kuidas mängudel osalemisega on, seda ma ei tea. Peab vaatama, kas lubatakse mängida ja kas ma üldse mahun mingisse võistkonda,” ütleb Eesti rahvusnaiskonna suurim lauamängude spetsialist lõpetuseks.

Pajula mängib välismaal kolmandat hooaega. Tunamullu esindas ta Belgias Farciennes’i klubi, mullu mängis juba Michelbekes. Enne võõrsile siirdumist oli Pajula just TalTechis.

Hanna Pajula. | Foto: Michelbeke Saturnus
scroll to top