Kikas tõusis viimase võiduga teiseks ja läheb play-offile vastu Eesti parima naiskonnana

Tallinna Ülikool/Kikas on sel hooajal kõrgeima asetusega Eesti naiskond Balti liiga play-offis. | Foto: Tallinna Ülikool/Kikas

Sel nädalal toimus kaks viimast naiste Balti liiga kohtumist, kus võidutsesid Tallinna Ülikool/Kikas ja Võru Võrkpalliklubi/Barrus. Kikas taastas viimase võiduga tabelis teise positsiooni ja läheb play-offile vastu parima Eesti naiskonnana, juba edasipääsulootused minetanud Barrus tõusis üheksandaks. Kolme Eesti naiskonna osalusel peetavate veerandfinaalidega alustatakse juba sel laupäeval.

Teisipäeva õhtul oli Tallinna Ülikool/Kikasel kõik enda kätes, et teine koht taas endale haarata, sest vastaseks oli tabeli viimane naiskond TalTech/Tradehouse. Kikas alistas Tradehouse’i kindlalt 3:0 (25:17, 25:22, 25:20) ja lükkas sellega Tartu Ülikool/Bigbanki taas kolmandale positsioonile. Kohtumise üleplatsimängija oli Raili Hunt, kes tõi Kikasele 15 silma (+12). 12 punkti tõi Tradehouse’ile Dzintra Lember (+1).

Viimati jõudis Tallinna Ülikool Balti liiga kaheksa parima sekka hooajal 2017/18 ja tänavune hooaeg on peale seda saavutust esimene, mil ühisliigast uuesti osa võetakse. Seda enam on märkimisväärne, et just Kikas on sel hooajal parima asetusega Eesti naiskond. Põhiturniiri võitis teatavasti Kaunase ASU Leedust.

TalTech/Tradehouse jooksis platsile ka järgmisel õhtul, sedapuhku oli tehnikaülikooli vastaseks Võru Võrkpalliklubi/Barrus. Lõunaeestlased võtsid tallinlaste üle samuti 3:0 (25:21, 25:16, 25:17) võidu ja tõusid tabelis täpselt veerandfinaali ukse taha üheksandaks. 12 punkti tõid Barrusele nii naiskonna seitsmest blokipunktist 6 enda nimele kirjutanud Salme Adeele Hollas (+9) kui Haide Haring (+8). Üleplatsimängija oli aga TalTechile 18 punkti toonud Dzintra Lember (+7), kes lõi ühtlasi ka võistkonna üheksast pallinguässast 4. Tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse lõpetas seeläbi põhiturniiri viimasel kohal.

Kaks tehnilist kaotust sai põhiturniiri lõppedes kirja samuti teisele positsioonile pretendeerinud Jelgava, sest eelnevalt edasilükatud mänge ei suudetud õigeks ajaks kalendrisse sättida. Seega jäi Jelgava lõplikuks positsiooniks ülinapp viies koht, tabelis neljandaks tõusnud Jonava Aušrine-KKSC edestas lätlasi alles geimide suhte võrdlusel.

Final Four turniiri eelringi pääsesid seega kolm Eesti naiskonda. Veerandfinaalidest tõotab Eesti võrkpallifännide jaoks atraktiivseim vastasseis tulla tabeli teise Tallinna Ülikool/Kikase ja seitsmenda Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondise vahel. Põhiturniiri kolmas Tartu Ülikool/Bigbank läheb veerandfinaalis vastamisi kuuendaks tulnud Riia Võrkpallikool/Läti Ülikooliga.

Teised kaks veerandfinaalpaari on Leedu ja Läti klubide mõõduvõtud. Hooaja jooksul vaid kaht kaotust tunnistanud Kaunase ASU võtab veerandfinaalis mõõtu Riia Štradinsi Ülikool/MVS-iga, vastamisi lähevad ka põhiturniiri neljas ja viies koht Jonava Aušrine-KKSC ja Jelgava.

Poolfinaali edenemiseks tuleb saavutada kaks mänguvõitu, veerandfinaalid peetakse 19.-27. veebruaril.