fbpx
Close

Täht kerkis Poolas meeskonna parimaks, kuid Resovia kaotas tuttava treeneri uuele klubile

Robert Täht ja Timo Tammemaa samaaegselt rünnakuks valmistumas. | Foto: PlusLiga

Poolas kõrgliigas pidas teisipäeva õhtul hooaja seitsmenda mängu Rzeszowi Asseco Resovia, kes kaotas kodus pärast edukat algust 1:3 (19, -23, -21, -21) lähikonkurendile Suwalki Slepskile.

Eestlastena on kaotusest hoolimata põhjust veidi rõõmu tunda, sest hooaja parima mängu tegi Resovia ridades Robert Täht, kes kogus meeskonna parimana 16 punkti (+8). Võrukas realiseeris 25 tõstest 14 (56%), lisa tuli ühe ässa ja bloki näol. Nurgaründaja servi vastuvõtu protsent oli 24 soorituse juures igati korralik 50. Ka Timo Tammemaa kuulus sarnaselt nädalavahetusel peetud mängule algkoosseisu, kogudes nelja geimiga 5 punkti (-1). Saarlane lõi 10 tõstest maha 4 (40%), lisaks sai ta kirja ühe serviässa.

Tähe kõrval kogusid Resovia mängijatest 16 punkti ka Sloveenia nurgaründaja Klemen Cebulj ja Poola diagonaalründaja Karol Butryn, ent nende efektiivsusnäitaja oli meie mehest oluliselt madalam (mõlemal +3). Võitjatele tõi endine Friedrichshafeni mängumees Bartlomiej Boladz 21 (+16) ja Marcin Walinski 11 punkti (0). Suwalki peatreenerina töötab Andrzej Kowal, kes oli varem pikki aastaid Resovia abi- ja peatreener. Just tema vallandamise järel palkas klubi 2018. aasta lõpus treeneriteks Gheorghe Cretu ja Alar Rikbergi.

Poola liiga kindla liidrina jätkab Kedzierzyn-Kozle Zaksa, kes on kogunud kaheksa mänguga maksimaalsed 24 punkti. Suwalki kerkis võidu toel kolmandaks ja Resovia langes kaotuse tõttu kaheksandaks.

scroll to top