fbpx
Close

Eesti karikafinaalis kohtuvad meie naiste võrkpalli olevik ja tulevik, mängu näeb telest

TalTech/Tradehouse ja Audentese SG/Noortekoondis. | Fotod: Riina Vals/SK Duo

Eesti naiste karikavõistlustel peetakse täna finaalmäng, kui Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones lähevad kell 19.00 vastamisi TalTech/Tradehouse ja Audentese SG/Noortekoondis. Naiste kullamäng jõuab esmakordselt telepublikuni, seega näeb matši lisaks Postimees.ee’le ka Kanal12 vahendusel.

Finaalis kohtuvad suures pildis Eesti naiste võrkpalli olevik ja tulevik, sest kui TalTechi põhikoosseisu moodustavad peamiselt 28-32aastased mängijad, kes on kuulud pikki aastaid meie rahvusnaiskonda, siis mitmekümne aasta pikkuse vahe järel nõnda kaugele jõudnud Audentese ridades jooksevad väljakule 16-18aastased noortekoondiste põhitegijad.

Peatreenerite duellis räägivad “ealised iseärasused” aga Audentese kasuks, sest neid juhendab 57-aastane pärnakas Andrei Ojamets, samal ajal kui TalTechi peatreener on 37-aastane võrukas Marko Mett. Kogemustest ei tohiks tegelikult kummalgi mehel puudust tulla, sest nii Ojamets kui ka Mett on olnud Eesti koondise peatreenerid. Pealegi jõudis meie rahvusnaiskond esmakordselt EM-finaalturniirile 2019. aastal, mil Ojamets oli peatreener ja Mett üks abitreeneritest.

Tiitlikaitsja TalTechi naiskonnast naljalt nõrkusi ei leia. Mängujuhi ehk sidemängija positsioonil tegutseb Eesti koondise kapten Julija Mõnnakmäe, lisaks on meie rahvusnaiskonna viimaste aastate liikmetest koosseisus õdedest ründajad Nette ja Eliisa Peit, diagonaalründaja Kadi Kullerkann ning libero Kristi Nõlvak. Kehvad pole aga ka kaks ülejäänud eeldatavat põhikoosseisu-mängijat, pikalt Eesti liigas erinevaid medaleid võitnud nurgaründaja Merilin Paalo ja TalTechi kapten, kogu finaali kogenuim mängija, 40-aastane Mari Loorman.

Audentese naiskonna sidemängijana läheb täna väljakule vaid 16-aastane Häli Vahula, kes kerkis Ojametsa naiskonnas põhikoosseisu juba sügisel, kui tänaseks põlvevigastusega rivist välja langenud Helena Loos veel mängukõlbulik oli. Nurgaründajatena peaksid kohtumist alustama Audentese liider, Eesti naiste koondiseski juba kahel suvel kaasa löönud Eva Liisa Kuivonen ning Elina Lebedeva. Mõlemad mängijad on mitmekülgsed, mida kinnitab seegi, et nii Kuivonen kui ka Lebedeva on esindanud Eesti noortekoondist ka rannavolles.

Temporündaja positsioonil, kus “Kuldse geimi” viimase saate ekspertide hinnangul on kahe finalisti osas tasemevahe kõige väiksem, jooksevad väljale kaks pikka ja sihvakat neidu, saarlane Kätriin Põld (186 cm) ja viljandlanna Liisbet Pill (182 cm). Diagonaalina alustab mängu ilmselt taas Maren Mõrd, kes küll loomult nurgaründaja, ent antud olukorras aidanud naiskonda tublilt just puhtalt ründamisele keskenduval diagonaali-kohal. Liberona alustab kohtumist tõenäoliselt Kadri Kangro, kel vanust sarnaselt Vahulale ja Lebedevale 16 aastat.

Naiskondade tänavuse ainsa omavahelise mängu võitis üllatuslikult Audentes, kes alistas 14. novembril Eesti meistrivõistluste raames peetud kohtumises TalTechi 3:1 (-13, 23, 27, 20). Kuivonen tõi selles mängus Audentesele 20 (+13), Mõrd 17 (+5) ja Pill 11 punkti (+8), TalTechi tulemuslikumad olid Kadi Kullerkann 20 (+5) ja Nette Peit 15 punktiga (-1). Tolles kohtumises jäi TalTech hätta servi vastuvõtul, kus naiskonna liider Peit eksis suisa üheksal korral. Täna peaks olema TalTech suuteline igal juhul vastuvõtul parema esituse tegema, sest kaitseliini juhib libero Nõlvak, kes tookord ei saanud kohtumises osaleda.

Publikut tänasele mängule lubatud pole, ent võrkpalliliidu töö tulemusena näeb mängu lisaks veebile ka teles. Kanal12’s kommenteerivad mängu Karl Rinaldo ja Tallinna Ülikooli peatreener, endine Eesti koondise libero Sten Esna. Geimide vahel kuulutatakse aga välja Eesti aasta paremad võrkpallurid, treener ja kohtunikud-sekretärid.

scroll to top