fbpx
Close

SUUR ESMATUTVUS | Andrei Ojametsa 12 vahvat õpilast, kes elu esimest karikafinaali alustavad

Audentese SG/Noortekoondis. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Audentese SG/Noortekoondis tegi sel hooajal omamoodi ajalugu, sest spordikoolis õppivad ja treenivad tütarlapsed polnud juba mitukümmend aastat Eesti karikavõistlustel finaali pääsenud.

Nüüd see aga õnnestus, sest pääsu eest kullamängule alistasid Andrei Ojametsa hoolealused paari aasta taguse karikavõitja ja eelmise hooaja hõbemedalisti Tartu Ülikool/Bigbanki. Homme kell 19.00 Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones algavas finaalis minnakse vastamisi meie hetke tugevaima naiskonna TalTech/Tradehouse’iga, keda tänavu on õnnestunud juba korra ka üllatuslikult võita.

Audentese naiskonnas mängivad küll sisuliselt kõik meie hetke paremad 16-18aastased võrkpallurid – näiteks Eva Liisa Kuivonen, Helena Loos, Marily Lass ja Kätriin Põld kuulusid mullu juba ka meie naiste koondisse -, ent pikemalt ja põhjalikumalt keskmine võrkpallisõber nende kohta ilmselt veel ei tea.

Andrei Ojamets. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Võrkpall24 otsustas tulevikutegijaid niisiis karikafinaali eel veidi lähemalt tundma õppida ja palus neil vastata seinast seina küsimustele, alustades pikkusest ja sünnipaigast ning lõpetades Ojametsa paremate ütlustega.


Eva Liisa Kuivonen, nurgaründaja

Vanus: 17-aastane
Pikkus: 185 cm
Sünnipaik: Tallinn
Treenerid: Laos Lukas, Sten Esna, Peeter Vahtra ja Andrei Ojamets, rannas Kertti Külm ja Laos Lukas

Kust oled pärit? Tallinnast, aga isa on Pärnust ja ema Paidest. Mu perekonnanimi Kuivonen tuleb aga sellest, et mu isapoolne vanavanaisa oli karjalasoomlane.

Millal kolisid Tallinnasse ja mitu aastat oled Audenteses käinud? Audenteses läheb kolmas aasta.

Kes on sinu lähisugulastest tegelenud võrkpalli või laiemalt spordiga? Ema on noorpõlves natukene mänginud, hetkel tegeleb noorem õde Mari Lii (14 a), kes käib Audenteses teist aastat.

Kui vanalt hakkasid tegelema võrkpalliga? 9-aastaselt.

Kas oled tegelenud ka teiste aladega? Kui jah, siis millal ja kui tõsiselt? Teiste spordialadega ei ole tegelenud, aga olen lõpetanud muusikakooli flöödi erialal.

Kes on lemmikvõrkpallur/lemmikvõrkpallurid Eestis? Kertu Laak ja Nette Peit. (Muide, nii Nettel kui ka Eva Liisal on sünnipäev 27. märtsil.)

Millisel positsioonil armastad kõige rohkem mängida? Nurgaründaja positsioonil.

Kas plaanid pärast keskkooli minna ülikooli ja kui jah, siis milline eriala võiks sulle huvi pakkuda? Täpselt veel ei tea, aga sisekujundus pakub huvi.

Millised on sinu eesmärgid ja plaanid võrkpallurina? Kas sooviksid tulevikus välismaal mängida või pigem tegeleksid pärast keskkooli sellega oma lõbuks Eestis? Sooviksin jõuda võimalikult kaugele, aga esialgseks eesmärgiks on Soome liiga.

Kumba meeldib sulle rohkem mängida – kas saali- või rannavõrkpalli? Miks? Hetkel olen keskendunud saalile, aga rannal on minu südames alati eriline koht ja ma ei välista kunagi sellega tegelemist.

Kuidas sa iseloomustaksid Andrei Ojametsa? Professionaalne. Nõudlik, aga suure südamega.

Mis on Ojametsa ja Audentese eelmise treeneri Peeter Vahtra suuremad erinevused treeneri ja inimesena? Andrei on rohkem viimase aja naiste vōrkpalliga seotud olnud, aga Peetril on palju kogemusi Soomest ja erinevaid kontakte sellega seoses. Inimestena on nad sarnased. Neid mõlemaid huvitab, et mängijatel läheks hästi ja nad oskavad teha n-ö psühholoogitööd.

Kui rasked on Andrei treeningud skaalal 1-10? Oleneb. Tehnikatrennides on kuskil 2, kuid mängulistel treeningutel 7-8. Palju oleneb tegelikult hetkevormist, mis praegu seoses covidiga on üpriski raske.

Milline Andrei fraas või ütlus tuleb sulle kohe meelde? “Kui teed vea, siis kõhuli (teed laskumise või pannkoogi).”


Häli Vahula, sidemängija

Vanus: 16-aastane
Pikkus: 176 cm
Sünnipaik: Rakvere
Treenerid: Ellen Aros, Anatoli Kuprijanovitš, Andrei Ojamets

Kust oled pärit? Rakverest.

Millal kolisid Tallinnasse ja mitu aastat oled Audenteses käinud? Tallinnasse kolisin 2020. aasta sügisel. Õpin Audenteses esimest aastat.

Kes on sinu lähisugulastest tegelenud võrkpalli või laiemalt spordiga? Võrkpall on meie suguvõsas enim harrastatav spordiala, aga tipptaseme tegijaid ajaloost ei leia.

Kui vanalt hakkasid tegelema võrkpalliga? 11-aastaselt.

Kas oled tegelenud ka teiste aladega? Kui jah, siis millal ja kui tõsiselt? Algklassides tegelesin ka ujumise, kergejõustiku, tantsimise ja laulmisega, kuid tõsisemalt võtsin ikkagi võrkpalli.

Millisel positsioonil armastad kõige rohkem mängida? Olen mänginud kõikidel positsioonidel peale libero, aga sidemängija koht on siiani kõige südamelähedasem.

Kas plaanid pärast keskkooli minna ülikooli ja kui jah, siis milline eriala võiks sulle huvi pakkuda? Pärast keskkooli on plaan minna ülikooli meditsiini õppima. Praeguseks eesmärgiks on siiski gümnaasiumi lõpueksamid edukalt sooritada.

Millised on sinu eesmärgid ja plaanid võrkpallurina? Kas sooviksid tulevikus välismaal mängida või pigem tegeleksid pärast keskkooli sellega oma lõbuks Eestis? Praegu ei taha midagi kindlalt öelda. Kui tuleb välismaalt mingi hea pakkumine, siis kindlasti kaaluksin seda.

Kumba meeldib sulle rohkem mängida – kas saali- või rannavõrkpalli ja miks? Eelistan saalivõrkpalli, sest see kipub mul paremini välja tulema.

Kuidas sa iseloomustaksid Andrei Ojametsa? Andrei on mõistev, hooliv, aga samas nõudlik. Ta on alati treeningutel ja mängudel hingega asja juures.

Mis on Ojametsa ja Peeter Vahtra suuremad erinevused treeneri ja inimesena? Ei oska kommenteerida, sest olen Audenteses esimest aastat ning Peeter Vahtra käe all treeninud pole.

Kui rasked on Andrei treeningud skaalal 1-10? 8.

Milline Andrei fraas või ütlus tuleb sulle kohe meelde? ,,Oo, Hälil on ka hääl.”


Kadri Kangro, libero

Vanus: 16-aastane
Pikkus: 170 cm
Sünnipaik: Tartu
Treenerid: Riina Kuusk, Tarmo Kajandi, Anatoli Kuprijanovitš, Kaisa Kirikal, Andrei Ojamets

Kust oled pärit, millal kolisid Tallinnasse ja mitu aastat oled Audenteses käinud? Tartust olen pärit. Kolisin sügisel Tallinnasse ja käin ka esimest aastat Audenteses.

Kas ja kes on sinu lähisugulastest tegelenud võrkpalli või spordiga? Võrkpalliga tegeles onutütar, kelle järgi ka mina hakkasin tegelema.

Kui vanalt hakkasid tegelema võrkpalliga? 7-aastaselt.

Kas oled tegelenud ka teiste aladega? Kui jah, siis millal ja kui tõsiselt? Kergejõustikuga tegelesin esimeses klassis paar kuud ja seitsmendas klassis kuu aega. Ei tegelenud väga tõsiselt.

Kes on lemmikvõrkpallur/lemmikvõrkpallurid Eestis? Eestis on Robert Täht, aga välismaal Ivan Zaitsev.

Millisel positsioonil armastad kõige rohkem mängida? Nurgaründaja positsioonil, aga pikkuse tõttu olen jäänud pigem libero kohale.

Kas plaanid pärast keskkooli minna ülikooli ja kui jah, siis milline eriala võiks sulle huvi pakkuda? Jah, plaanin minna Tartu Ülikooli, aga eriala ei ole veel kindel – näiteks füsioteraapia või kehakultuur.

Millised on sinu eesmärgid ja plaanid võrkpallurina? Kas sooviksid tulevikus välismaal mängida või pigem tegeleksid pärast keskkooli sellega oma lõbuks Eestis? Sooviksin kindlasti mängida tulevikus naiste koondises ja proovida ka välismaale minna.

Kumba meeldib sulle rohkem mängida – kas saali- või rannavõrkpalli. Miks? Saalivõrkpalli, kuna olen sellele keskendud ja seal on tulnud paremad tulemused.

Kuidas sa iseloomustaksid Andrei Ojametsa? Ta on väga kannatlik meiega ja harva, kui ta üldse häält tõstab. Ta on ka motiveeriv ja usub meisse. Ta on kindlasti väga hea treener ja inimene.

Mis on Ojametsa ja Peeter Vahtra suuremad erinevused treeneri ja inimesena? Ma ei ole Peeter Vahtra käe all treeninud, nii et ei oska öelda.

Kui rasked on Andrei treeningud skaalal 1-10? 5

Milline Andrei fraas või ütlus tuleb sulle kohe meelde? “Oluline on, et süda põleks, aga peas tuleb säilitada külm närv.”


Liisbet Pill, temporündaja

Vanus: 17-aastane
Pikkus: 182 cm
Sünnipaik: Viljandi
Treenerid: Merle Keerutaja, Peeter Vahtra, Andrei Ojamets

Kust oled pärit, millal kolisid Tallinnasse ja mitu aastat oled Audenteses käinud? Ma olen pärit Viljandist ja Tallinnasse tulin 2019. aasta sügisel, mil alustasin õpinguid Audentese spordigümnaasiumis. Seega praegu õpin siin teist aastat.

Kas ja kes on sinu lähisugulastest tegelenud võrkpalli või spordiga? Minu ema on mänginud juba üle 40 aasta võrkpalli.

Kui vanalt hakkasid tegelema võrkpalliga? 9-aastaselt.

Kas oled tegelenud ka teiste aladega? Kui jah, siis millal ja kui tõsiselt? Enne võrkpalli tegelesin rühmvõimlemisega, aga see oli pigem lihtsalt selline trenn, kus sain arendada oma painduvust ja hoida rühti.

Kes on lemmikvõrkpallur/lemmikvõrkpallurid Eestis? Minu lemmikvõrkpallur on Liis Kullerkann.

Millisel positsioonil armastad kõige rohkem mängida? Ma armastan kõige rohkem mängida ikka temporündaja positsioonil.

Kas plaanid pärast keskkooli minna ülikooli ja kui jah, siis milline eriala võiks sulle huvi pakkuda? Hetkel plaanin küll jätkata oma õpinguid ülikoolis, erialaks psühholoogia.

Millised on sinu eesmärgid ja plaanid võrkpallurina? Kas sooviksid tulevikus välismaal mängida või pigem tegeleksid pärast keskkooli sellega oma lõbuks Eestis? Kindlasti soovin tulevikus mängida välismaal, et tegeleda sellega ikka põhjalikult edasi.

Kumba meeldib sulle rohkem mängida – kas saali- või rannavõrkpalli. Miks? Minule meeldib raudselt mängida saalivõrkpalli.

Kuidas sa iseloomustaksid Andrei Ojametsa? Andrei on väga sihikindel ja motiveeriv treener. Mulle meeldib temaga koostööd teha, sest ta märkab vigu ja innustab neid parandama.

Mis on Ojametsa ja Peeter Vahtra suuremad erinevused treeneri ja inimesena? Ma arvan, et Andrei on võrreldes Peetriga palju kaasaegsem. Ta kasutab treeningutel ajakohaseid elemente ning harjutusi, samuti on Andrei treeningud palju mitmekesisemad. Peeter oli, ma arvan, rohkem selline vana kooli treener. Ta oli selline sõber meile, kellega sai nalja visata. Andreil on samuti väga hea huumorimeel, aga pigem ma suhtun temasse kui treenerisse ja vanemasse inimesse. Inimesena on nad mõlemad väga meeldivad ja nendega on väga tore suhelda.

Kui rasked on Andrei treeningud skaalal 1-10? Andrei treeningud on olenevalt päevast üpriski väsitavad, umbes 6,5-9.

Milline Andrei fraas või ütlus tuleb sulle kohe meelde? Andrei kasutatud fraasid on “te olete tulevased emad” ja seoses minuga kasutab ta pidevalt väljendeid, kus on sees Mulgimaa või mulk.


Eliisa Neigo, nurgaründaja

Vanus: 16-aastane
Pikkus: 173 cm
Sünnipaik: Viljandi
Treenerid: Ingrid Kangur, Peeter Vahtra, Andrei Ojamets

Kust oled pärit, millal kolisid Tallinnasse ja mitu aastat oled Audenteses käinud? Pärit olen Kohila lähistelt ja Tallinnasse kolisin 2019. aastal. Audenteses läheb teine õppeaasta.

Kas ja kes on sinu lähisugulastest tegelenud võrkpalli või laiemalt spordiga? Mitte keegi pole tegelenud võrkpalliga, teiste spordialadega aga küll.

Kui vanalt hakkasid tegelema võrkpalliga? Täpselt ei mäleta, aga pakun, et 8-aastaselt.

Kas oled tegelenud ka teiste aladega? Ei ole.

Kes on lemmikvõrkpallur/lemmikvõrkpallurid Eestis? Kertu Laak ja Kristo Kollo.

Millisel positsioonil armastad kõige rohkem mängida? Nurgaründajana, aga ka libero koht on hakanud vaikselt meeldima.

Kas plaanid pärast keskkooli minna ülikooli ja kui jah, siis milline eriala võiks sulle huvi pakkuda? Jah, plaanin minna ülikooli, kuid ei ole erialale väga korralikult veel mõelnud.

Millised on sinu eesmärgid ja plaanid võrkpallurina? Areneda ja kindlasti palju mängida.

Kas sooviksid tulevikus välismaal mängida või pigem tegeleksid pärast keskkooli sellega oma lõbuks Eestis? Ei oskagi öelda. See on suht kahe otsaga asi, aga eks näis, mis tulevik toob.

Kumba meeldib sulle rohkem mängida – kas saali- või rannavõrkpalli. Miks? Saalivõrkpalli, sest seda oskan ma paremini ning saalis ei mängi rolli ilmaolud ja muu sarnane.

Kuidas sa iseloomustaksid Andrei Ojametsa? Väga hea treener, oskab nalja teha ja hoiab tuju üleval. Nõudlik, aga seda
on vaja, kui areneda tahame.

Mis on Ojametsa ja Peeter Vahtra suuremad erinevused treeneri ja inimesena? Peeter Vahtra ei teinud sarkastilisi nalju, vaid oli tõsisem.

Kui rasked on Andrei treeningud skaalal 1-10? Kas just rasked, pigem treenivad ja see on hea. Ütleks umbes 9, sest pingutada tuleb.

Milline Andrei fraas või ütlus tuleb sulle kohe meelde? Andrei naer ja “kui vaid platsi peal käiks suu sama palju, kui platsilt väljas/selle kõrval”.


Elina Lebedeva, nurgaründaja

Vanus: 16-aastane
Pikkus: 183 cm
Sünnipaik: Narva
Treenerid: Galina Alferova, Viktoria Prussakova, Marie Aasorg, Evelin Lepa, Aleksandr Tsuhnenkov, Sten Esna, Laos Lukas, Anatoli Kuprijanovitš, rannas Jaanika Jakobson

Kust oled pärit, millal kolisid Tallinnasse ja mitu aastat oled Audenteses käinud? Olen Narvast, kolisin Tallinnasse, kui olin 10 aastat vana (2014. aastal). See on minu esimene aasta Audenteses.

Kas ja kes on sinu lähisugulastest tegelenud võrkpalli või laiemalt spordiga? Isa Mihhail on tegelenud sõudmisega. Oli Eesti meister, Eesti noortekoondislane, käis sõudmise MM-il ja töötas sõudmise treenerina 13 aastat.

Kui vanalt hakkasid tegelema võrkpalliga? Esimest korda läksin võrkpallitrenni, kui olin 6-aastane, aga siis ma ainult püüdsin ja viskasin palli. Käisin trennis ainult pool aastat, siis oli pikk paus ja pärast hakkasin uuesti võrkpalliga tegelema. Olen tegelenud võrkpalliga umbes 7-8 aastat.

Kas oled tegelenud ka teiste aladega? Tegelesin ujumise, sõudmise, aeroobika ja tantsuga. Käisin muusikakoolis ja kunstikoolis ka. See ei meeldinud mulle, nii et ei olnud tõsine.

Kes on lemmikvõrkpallur/lemmikvõrkpallurid Eestis? Lemmikvõrkpallurid Eestis on Hollased.

Millisel positsioonil armastad kõige rohkem mängida? Olin neli aastat temporündaja. Sellel hooajal olen nurgaründaja ja see positsioon meeldib mulle kõige rohkem.

Kas plaanid pärast keskkooli minna ülikooli ja kui jah, siis milline eriala võiks sulle huvi pakkuda? Plaanin minna ülikooli. Meditsiiniteadused ning loodus- ja täppisteadused võiks huvi pakkuda.

Millised on sinu eesmärgid ja plaanid võrkpallurina?Tahaks tulevikus välismaal mängida, aga ei tea, kas see on võimalik.

Kas sooviksid tulevikus välismaal mängida või pigem tegeleksid pärast keskkooli sellega oma lõbuks Eestis? Ei oskagi öelda. See on suht kahe otsaga asi, aga eks näis, mis tulevik toob.

Kumba meeldib sulle rohkem mängida – kas saali- või rannavõrkpalli. Miks? Kui suvel mu käest küsiks, kumba mulle rohkem meeldib mängida – kas saali- või rannavõrkpalli, siis ma vastaks kindlalt saalivõrkpalli, sest võistkonnas on palju inimesi, kes alati hoolitsevad ja toetavad. Mul endal tuli ka hästi välja. Aga nüüd ma ei tea. Möödunud rannahooaeg oli väga edukas, aga kõige tähtsam oli see, et mul oli uus paariline, mu sõbranna Salme Adeele Hollas. See oli esimene hooaeg, kui ma üldse ei muretsenud võidu pärast. Ma lihtsalt nautisin mängu, meie koostööd ja aega, mida me veetsime koos. Nii et nüüd mulle meeldib nii saali- kui ka rannavõrkpall.

Kuidas sa iseloomustaksid Andrei Ojametsa? Hooliv, nõudlik, lõbus ja aus.

Mis on Ojametsa ja Peeter Vahtra suuremad erinevused treeneri ja inimesena? (Puudub kokkupuude Vahtraga.)

Kui rasked on Andrei treeningud skaalal 1-10? 8-9.

Milline Andrei fraas või ütlus tuleb sulle kohe meelde? “Ära ole nagu Elina!”


Kätriin Põld, temporündaja

Vanus: 18-aastane
Pikkus: 186 cm
Sünnipaik: Kuressaare
Treenerid: Ene Kask, Peeter Vahtra, Andrei Ojamets

Kust oled pärit, millal kolisid Tallinnasse ja mitu aastat oled Audenteses käinud? Pärit olen Kuressaarest ja Audentesesse tulin 10. klassi ehk olen 2,5 aastat siin käinud.

Kas ja kes on sinu lähisugulastest tegelenud võrkpalli või spordiga? Võrkpalliga tegeleb mu ema Kristi Põld.

Kui vanalt hakkasid tegelema võrkpalliga? Hakkasin tegelema vörkpalliga 2. klassis ehk 8-aastaselt.

Kas oled tegelenud ka teiste aladega? Kui jah, siis millal ja kui tõsiselt? Ei ole tegelenud teiste aladega, aga olen käinud muusikakoolis, kus öppisin klaverit. (Ikkagi saarlane, nagu Kätriini kirjapilt töestab!)

Kes on lemmikvõrkpallur/lemmikvõrkpallurid Eestis? Lemmikvõrkpallur on Marily Lass, sest ta on platsil väga hea emotsiooniga ning oskab hästi toetada teisi.

Millisel positsioonil armastad kõige rohkem mängida? Temporündaja positsiooni asemel meeldib mulle sidemängija positsioon, sest seda mängib mu ema ja algselt taheti ka minust side teha.

Kas plaanid pärast keskkooli minna ülikooli ja kui jah, siis milline eriala võiks sulle huvi pakkuda? Pärast keskkooli on plaan jätkata öpingutega ja arvatavasti midagi majandusega seonduvat.

Millised on sinu eesmärgid ja plaanid võrkpallurina? Kas sooviksid tulevikus välismaal mängida või pigem tegeleksid pärast keskkooli sellega oma lõbuks Eestis? Hetkel arvan, et jään Eestisse oma lõbuks mängima, sest haridus on minu jaoks esmatähtis.

Kumba meeldib sulle rohkem mängida – kas saali- või rannavõrkpalli. Miks? Saali, sest on suurem seltskond, kellega aega veeta.

Kuidas sa iseloomustaksid Andrei Ojametsa? Andrei on väga nõudlik, kuid see on kindlasti üks suuri plusse tema kui treenerina. Ta on väga suur koeraarmastaja.

Mis on Ojametsa ja Peeter Vahtra suuremad erinevused treeneri ja inimesena? Mõlemad treenerid on mulle väga palju andnud ning ei taha välja tuua seepärast nende plusse ega miinuseid.

Kui rasked on Andrei treeningud skaalal 1-10? Oleneb päevast.

Milline Andrei fraas või ütlus tuleb sulle kohe meelde? “Janes” ja “jalle”, sest ta ei kasuta nende sönade puhul ä-tähte.


Helena Loos, sidemängija (jääb karikafinaalist põlvevigastuse tõttu eemale)

Vanus: 18-aastane
Pikkus: 177 cm
Sünnipaik: Tartu
Treenerid: Jüri Rumm, Peeter Vahtra, Margit Keerutaja

Kust oled pärit, millal kolisid Tallinnasse ja mitu aastat oled Audenteses käinud? Sündinud Tartus, enamus elust elanud Keilas ja Audentesse tulin 7ndasse klassi.

Kas ja kes on sinu lähisugulastest tegelenud võrkpalli või spordiga? Võrkpalliga otseselt lähisugulastest ei ole keegi tegelenud. Ema mängis kooli ajal, aga mitte väga kõrgel tasemel ja mitte väga kaua. Nüüd ainult mõlemad nooremad õed mängivad võrku.

Kui vanalt hakkasid tegelema võrkpalliga? Võrkpalliga hakkasin tegelema 11-aastaselt.

Kas oled tegelenud ka teiste aladega? Kui jah, siis millal ja kui tõsiselt? Enne võrkpalli tegelesin ujumise ja kergejõustikuga, aga seda mitte tõsiselt, vaid pigem lõbu pärast.

Kes on lemmikvõrkpallur/lemmikvõrkpallurid Eestis? Otseselt lemmikvõrkpallurit pole. Mingil määral on kõik võrkpallurid eeskujuks, aga eks ikka oma positsiooni mängijaid jälgin rohkem.

Millisel positsioonil armastad kõige rohkem mängida? Sidemängija positsioonil. Ühtlasi on see ka ainus positsioon, kus kaheksa aasta jooksul mänginud olen.

Kas plaanid pärast keskkooli minna ülikooli ja kui jah, siis milline eriala võiks sulle huvi pakkuda? Jah, plaanis on minna ülikooli. Eriala osas pole valikut veel teinud, aga valikus on kõik, mis seostub bioloogiaga.

Millised on sinu eesmärgid ja plaanid võrkpallurina? Kas sooviksid tulevikus välismaal mängida või pigem tegeleksid pärast keskkooli sellega oma lõbuks Eestis? Hetkel on plaanis võrkpalliga jätkata Eestis, kuna plaanin minna Eestis ülikooli. Kas ma ennast ka välismaal mängimas näen? Ma arvan, et ma kaaluks seda võimalust, aga lubama ei hakka, et kindlasti seda teen.

Kumba meeldib sulle rohkem mängida – kas saali- või rannavõrkpalli. Miks? Mulle meeldib rohkem saalivõrkpall juba sellepärast, et seal on rohkem mängijaid väljakul ja see emotsioon on megavõimas. Saalis ei pea ka arvestama ilmastikutingimustega.

Kuidas sa iseloomustaksid Andrei Ojametsa? Andrei on kindlasti üks väga hea treener ja teeb oma tööd südamega. Kui ta midagi pähe võtab, siis ta selle ka ära teeb. Väga kogenud ja väga super treener. Meie võistkonnale on ta kindlasti juba praegu väga palju juurde andnud.

Mis on Ojametsa ja Peeter Vahtra suuremad erinevused treeneri ja inimesena? Mõlemad treenerid on mulle mängijana väga palju juurde andnud ja neid omavahel võrrelda on päris keeruline. Mõlemad treenerid on omamoodi ja väga heal tasemel, hindan mõlemaid väga kõrgelt.

Kui rasked on Andrei treeningud skaalal 1-10? Oleneb täiesti trennist ja päevast ning kas on mänge tulemas, aga enamasti selline 5-6.

Milline Andrei fraas või ütlus tuleb sulle kohe meelde? Hetkel fraasi ei meenu, aga kindlasti tunneb Andrei ära tema tahvelarvuti järgi, mida ta tihti endaga kaasas kannab.


Marily Lass, nurgaründaja

Vanus: 18-aastane
Pikkus 180 cm
Sünnipaik: Tallinn
Treenerid: Saalis Laos Lukas, Sten Esna, Peeter Vahtra ja Andrei Ojamets, rannas Kertti Külm.

Kust oled pärit, millal kolisid Tallinnasse ja mitu aastat oled Audenteses käinud? Olen pärit Viimsist ning Audenteses olen õppinud kaks ja pool aastat.

Kas ja kes on sinu lähisugulastest tegelenud võrkpalli või spordiga? Võrkpalliga pole tegelnud, kuid isa Eero Lass mängis korvpalli ning ka tema on õppinud TSIK-is.

Kui vanalt hakkasid tegelema võrkpalliga? Võrkpalliga hakkasin tegelema 10-aastaselt.

Kas oled tegelenud ka teiste aladega? Kui jah, siis millal ja kui tõsiselt? Nooremana sai mitme erineva spordialaga tegeletud, nagu näiteks tennis, jalgpall, ujumine ja akrobaatika.

Kes on lemmikvõrkpallur/lemmikvõrkpallurid Eestis? Minu lemmikvõrkpallur on Kätriin Põld, kuna väljakul on ta alati väga toetav ning hoiab emotsiooni üleval.

Millisel positsioonil armastad kõige rohkem mängida? Nurgaründaja positsioon on kõige südamelähedasem.

Kas plaanid pärast keskkooli minna ülikooli ja kui jah, siis milline eriala võiks sulle huvi pakkuda? Ülikooli on plaanis minna küll, kuid pole veel selgusele jõudnud, millist eriala õppida soovin.

Millised on sinu eesmärgid ja plaanid võrkpallurina? Kas sooviksid tulevikus välismaal mängida või pigem tegeleksid pärast keskkooli sellega oma lõbuks Eestis? Alati on olnud plaan võrkpalliga tõsisemalt tegeleda, aga hetkel hakkab tunduma, et see plaan võib raskemate vigastuste tõttu ära jääda.

Kumba meeldib sulle rohkem mängida – kas saali- või rannavõrkpalli. Miks? Kuna endale meeldib suurema seltskonnaga väljakut jagada, siis eelistan saali, aga rand on alati hea vaheldus.

Kuidas sa iseloomustaksid Andrei Ojametsa? Andreil on palju kogemusi ehk tal on palju meile kõigile edasi anda. Treeningutel on küll pisut karm, aga tavaliselt on see asja eest. Mängule minnes ta suuri pingeid meile peale ei pane.

Mis on Ojametsa ja Peeter Vahtra suuremad erinevused treeneri ja inimesena? Kuna mõlemal treeneril on omad plussid ja miinused ning mõlemad on mulle palju andud, siis ei soovi neid võrrelda.

Kui rasked on Andrei treeningud skaalal 1-10? 10 punkti skaal ütleks 5.

Milline Andrei fraas või ütlus tuleb sulle kohe meelde? Fraas “te olete tulevased emad”.


Anu Talvar, diagonaalründaja

Vanus: 17-aastane
Pikkus: 181 cm
Sünnipaik: Tallinn
Treenerid: Jüri Rumm, Peeter Vahtra, Andrei Ojamets

Kust oled pärit, millal kolisid Tallinnasse ja mitu aastat oled Audenteses käinud? Olen pärit Keilast, Tallinnasse suundusin 2018. aastal. Audenteses algas sügisel kolmas aasta ehk tulin siia üheksandasse klassi.

Kas ja kes on sinu lähisugulastest tegelenud võrkpalli või spordiga? Võrkpalliga on tegelenud nii ema kui ka isa, kuid spordiga üldiselt on seotud olnud terve perekond, Spordialadest olgu selleks siis autosport või pallimängud ja kergejõustik.

Kui vanalt hakkasid tegelema võrkpalliga? Võrpalli trenni läksin 11-aastaselt.

Kas oled tegelenud ka teiste aladega? Kui jah, siis millal ja kui tõsiselt? Olen tegelenud tantsimise, tennise ja ujumisega. Ujumas hakkasin käima seitsmeaastaselt ning samal ajal olid ka tantsutrennid. Paar aastat käisin ujumas ning mõned korrad sai ka võistlustel käidud. Tennist harrastasid 9-10 aastaselt, aga see oli pigem lihtsalt hobikorras.

Kes on lemmikvõrkpallur/lemmikvõrkpallurid Eestis? Ei tea kas just lemmikvõrkpallurid, aga kindlasti suureks eeskujuks on õed Kullerkannud ja Anu Ennok.

Millisel positsioonil armastad kõige rohkem mängida? Hetkeseisuga on lemmikuks kujunenud diagonaalründaja koht.

Kas plaanid pärast keskkooli minna ülikooli ja kui jah, siis milline eriala võiks sulle huvi pakkuda? Ülikooli tahaks päris kindlasti minna, aga hetkel on eriala osas valik veel lahtine. Peast on läbi käinud advokaadiamet, sest vaidlustes oskan tavaliselt mina peale jääda. Samuti pakub suurt huvi arhitektuur, kuna üks tugevamaid külgi on matemaatika. Päris palju on mulle soovitatud ka kehakultuuri, sest anne pidi looduslikult olemas olema.

Millised on sinu eesmärgid ja plaanid võrkpallurina? Kas sooviksid tulevikus välismaal mängida või pigem tegeleksid pärast keskkooli sellega oma lõbuks Eestis? Hetkel veel mingied kindlaid plaane pole tulevikuks, kuid kui võimalus peaks avanema, sooviksin kindlasti kuskil välismaal mängida.

Kumba meeldib sulle rohkem mängida – kas saali- või rannavõrkpalli. Miks? Randa ei ole nii palju mänginud, seega hetkel vastaksin saalivõrkpall. Saalis on rohkem tiimiga tööd ja mäng ei sõltu nii palju ilmast.

Kuidas sa iseloomustaksid Andrei Ojametsa? Andrei on väga sihikindel ja hea treener. Oskab asju selgeks teha ning võtta asju ka läbi huumori.

Mis on Ojametsa ja Peeter Vahtra suuremad erinevused treeneri ja inimesena? Andrei ja Peetri suurim erinevus treenerina on see, et Andreil on rohkem kannatust. Inimestena ma ei oska mingeid erinevusi välja tuua.

Kui rasked on Andrei treeningud skaalal 1-10? Andrei treeningud jäävad kuskil 6-8 vahele.

Milline Andrei fraas või ütlus tuleb sulle kohe meelde? Kõige esimesena tuleb meelde see Garfieldi elumoto, mida ta rõhutab: “Söömine muudab mind uniseks ja magamine muudab mind näljaseks.”


Ragne Rahuoja, nurgaründaja

Vanus: 18-aastane
Pikkus: 175 cm
Sünnipaik: Rapla
Treenerid: Tarmo Rahuoja, Anatoli Kuprijanovitš, Peeter Vahtra ja Andrei Ojamets

Kust oled pärit, millal kolisid Tallinnasse ja mitu aastat oled Audenteses käinud? Pärit olen Raplast, Tallinnasse tulin 2018. aasta sügisel, kui Audentesesse õppima asusin. Audenteses õpin teist aastat.

Kas ja kes on sinu lähisugulastest tegelenud võrkpalli või spordiga? Kooli ajal on võrkpalli mänginud minu mõlemad vanemad ning isa on praegugi Raplas võrkpallitreener. Minu noorem vend Ranel mängib võrkpalli SK Tatsi võistkonnas ja poiste 2005/06 noortekoondises ning tädi (Liis Kranich) naiste meistriliigas Võru naiskonnas.

Kui vanalt hakkasid tegelema võrkpalliga?Võrkpallitrenni läksin 7-aastasena, kuid tänu treenerist isale olin võrkpalliga tuttav juba ammu enne seda.

Kas oled tegelenud ka teiste aladega? Kui jah, siis millal ja kui tõsiselt? Teises või kolmandas klassis proovisin aastaks ka korvpalli. Tegelesin sellega üsna madal tasemel ja lihtsalt vaheldusena võrkpallile ja muusikakoolile, kus õppisin 7 aastat viiulit.

Kes on lemmikvõrkpallur/lemmikvõrkpallurid Eestis? Eesti võrkpalluritest on minu lemmikud mu oma tiimikaaslaased 2002/03 noortekoondisest.

Millisel positsioonil armastad kõige rohkem mängida? Kõige rohkem meeldib mulle olla nurgaründaja.

Kas plaanid pärast keskkooli minna ülikooli ja kui jah, siis milline eriala võiks sulle huvi pakkuda? Pärast keskkooli tahan kindlasti ülikooli minna, aga ei ole veel endale kindlat eriala välja valinud. Valikuid on mitmeid.

Millised on sinu eesmärgid ja plaanid võrkpallurina? Kas sooviksid tulevikus välismaal mängida või pigem tegeleksid pärast keskkooli sellega oma lõbuks Eestis? Kindlaid eesmärke võrkpallurina ma endale seadnud ei ole, vaatan lihtsalt, mis tulevik toob. Kindlasti oleks tore tulevikus välismaal mängida, kui selleks võimalus avaneb, kuid kui sellist võimalust ei teki, siis ilmselt jätkan võrkpalliga lihtsalt oma lõbuks.

Kumba meeldib sulle rohkem mängida – kas saali- või rannavõrkpalli. Miks? Mõlemal on minu silmis omad võlud – rannavõrkpallis on vastutus oluliselt suurem ja sealt saadud nii negatiivsed kui ka positiivsed emotsioonid tugevamad. Saalivõrkpallis saab rohkem loota kaaslaste toele ja eks jagatud rõõm ole ikka suurem, kuid võimalust ise “särada” on vähem.

Kuidas sa iseloomustaksid Andrei Ojametsa? Andrei on nõudlik, emotsionaalne ja suur koeraarmastaja.

Mis on Ojametsa ja Peeter Vahtra suuremad erinevused treeneri ja inimesena?Ei oska neid omavahel võrrelda – mõlemal omad plussid ja miinused ning olen mõlemalt palju õppinud.

Kui rasked on Andrei treeningud skaalal 1-10? Olenevalt treeningust 3-6.

Milline Andrei fraas või ütlus tuleb sulle kohe meelde? Andrei räägib nii palju, et ma ei suuda kõiki häid fraase meelde jätta.


Maren Mõrd, diagonaalründaja

Vanus: 18-aastane
Pikkus: 179 cm
Sünnipaik: Viljandi
Treenerid: Merle Keerutaja, Peeter Vahtra, Andrei Ojamets

Kust oled pärit, millal kolisid Tallinnasse ja mitu aastat oled Audenteses käinud? Olen pärit Viljandist ja Audenteses läheb neljas aasta.

Kas ja kes on sinu lähisugulastest tegelenud võrkpalli või laiemalt spordiga? Minu onu käis TSIKis, on kuulunud Eesti noortekoondisse ja mängis Kalevi duubelvõistkonnas 1984/85 ning ka isa on mänginud võrkpalli.

Kui vanalt hakkasid tegelema võrkpalliga? Võrkpallitrenniga alustasin Merle Keerutaja käe all juba esimeses klassis ehk siis 7-aastaselt.

Kas oled tegelenud ka teiste aladega? Kui jah, siis millal ja kui tõsiselt? Neljandas klassis tekkis soov ka kergejõustikuga tegeleda ja vanematega sai kokku lepitud, et võrkpalli pooleli ei jäta ning käisin siis kahes trennis korraga. Hüppasin kõrgust, kaugust, viskasin palli ja jooksin tõkkeid ja sprinti. Kuid lõpuks otsustasin ikkagi võrkpalli kasuks.

Kes on lemmikvõrkpallur/lemmikvõrkpallurid Eestis? Otseselt ühtegi lemmikut pole, kuid hoian end Eesti võrkpallurite tegemistega kursis.

Millisel positsioonil armastad kõige rohkem mängida? Enim meeldib mulle mängida nurgaründaja positsioonil, just selle positsiooni mitmekülgsuse pärast.

Kas plaanid pärast keskkooli minna ülikooli ja kui jah, siis milline eriala võiks sulle huvi pakkuda? Edasi on plaan minna õppima, aga otseselt eriala praegu veel paika pannud ei ole. Eks palju sõltub ka eksamite tulemustest.

Millised on sinu eesmärgid ja plaanid võrkpallurina? Kas sooviksid tulevikus välismaal mängida või pigem tegeleksid pärast keskkooli sellega oma lõbuks Eestis? Suur soov on ikkagi võrkpalliga kõrgemal tasemel edasi tegeleda ja olen avatud erinevatele pakkumistele. Ka välismaal mängimine tundub väga põnev ja kindlasti tuleb see arengule kasuks.

Kumba meeldib sulle rohkem mängida – kas saali- või rannavõrkpalli ja miks? Eelistan kindlasti saalivõrkpalli rannavõrkpallile. Rannavolle on olnud pigem suviseks vahelduseks ja vormis hoidmiseks.

Kuidas sa iseloomustaksid Andrei Ojametsa? Ta on nõudlik, kuid mõistab huumorit ja viskab ise ka nalja.

Mis on Ojametsa ja Peeter Vahtra suuremad erinevused treeneri ja inimesena? Eks neil mõlemal on omad tugevused ja nõrkused, aga mõlemalt olen saanud häid õpetussõnu.

Kui rasked on Andrei treeningud skaalal 1-10? See kõik oleneb, mida trennis teeme, aga kokkuvõttes ütleks, et 5-6.

Milline Andrei fraas või ütlus tuleb sulle kohe meelde? Mulk.

Audentese SG/Noortekoondis. | Foto: Riina Vals/SK Duo
scroll to top