fbpx
Close

Saabus tähtis päev – Vassiljev ja Kalmazidis annavad hetkeseisust ülevaate

Ioannis Kalmazidis ja Rainer Vassiljev. | Fotod: Alan Mehik/Saaremaa VK

Credit24 Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria Tallinna Selveri ja Saaremaa Võrkpalliklubi vahel jätkub pealinnaklubi 2:1 eduseisust tuleval kolmapäeval. Täna pääsesid mõlemad meeskonnad välja kümnepäevasest isolatsioonist ja asusid taas koos treenima.

“Liigesed liiguvad!” naeris Selveri peatreener Rainer Vassiljev, kui tal hoolealuste tänahommikust jõusaalitrenni hinnata palusime. “Vahepealsed kümme päeva püüdsime mängijate kehasid kodustes tingimustes lihtsalt aktiivsena hoida. Paraku meil päris sellist võimalust pole, et igaühele isolatsiooni ajaks koju jõusaal ehitada. Tegelesime nende vahenditega, mis olemas olid ehk kummilintide ja muu taolisega. Trenne tegime kord või kaks päevas ja Zoomi vahendusel, et mängijatel natuke lihtsam vaimu üleval oleks hoida. Esimene pallitrenn pärast seeria kolmandat mängu ootab ees täna õhtul. Positiivse koroonatesti andud mängija täna veel treeningutega ei liitu, kõik teised on aga olemas.”

Saarlastel läks vahepealne aeg vähemalt osaliselt kergemalt, sest kuus mängijat, kes juba mullu kevadel haiguse läbi põdesid, pääsesid teisipäevast tavapäraselt harjutama. Kõik sel hooajal meeskonnaga liitunud mängijad ja peatreener Ioannis Kalmazidis, kes eelmisel aastal ei haigestunud, pidid aga sarnaselt Selveri meestele kogu vahepealse aja kodus püsima.

“Tegime kogu meeskonnaga antikehade testi ja kui nädala alguses tulemused kätte saime, siis võisid Alari (Saar), Johan (Vahter), Keith (Pupart), Markus (Uuskari), Rauno (Tamme) ja Helar (Jalg) edasi treenida. Teistel antikehasid ei olnud,” ütles Kalmazidis. “Nimetatud kuus mängijat tegid teisipäevast neljapäevani kergelt trenni palli- ja jõusaalis. Ülejäänud meestel oli aga kogu perioodi vältel programm, mida tuli täita. Ent see oli mõistagi väga limiteeritud.

Mil moel eneseisolatsioon mängijaid Vassiljevi hinnangul järgmises mängus mõjutada võib? “Mida rohkem me sellele mõtleme, seda rohkem see mängus ka kajastub. Eneseisolatsiooni-periood tuleb kohe peast välja visata. Meil on nüüd mõned päevad aega pallitunnetuse kiireks taastamiseks,” vastas Selveri juhendaja, kelle hoolealused tegid sarnase eneseisolatsiooni läbi ka novembrikuus.

“Ega see lihtne mängijatele pole, kui kümme päeva peab lihtsalt kodus istuma,” tunnistas ka Kalmazidis. “Täna hommikul tegime esimese pallitrenni. Seda oli kohe näha, kuidas mehed nautisid treeningut tavapärasest rohkem. Neil oli inspiratsiooni! Üldiselt on mängijate jaoks vaimselt lihtsamad ikkagi õhtused trennid. Pikk paus kindlasti mõjutab mehi, samas usun, et lihasmälu aitab mängutunnetuse kiiresti taastada. Ka agresiivsus ja hüpe, millest täna oli veel vajaka, jõuavad kiiresti endisele tasemele tagasi.”

Vassiljevi sõnul on just hüppamine üks nüanss, mida pikk paus võib palju mõjutada. “Pallitreeningute puudumisest suuremgi probleem võib olla hüppamine, mis meie alal on samuti väga tähtis. Mõnele võis see paus tulla kasuks, teistele aga kahjuks. Minu jaoks pole suurim küsimärk, kuidas me järgnevatel päevadel servi vastu võtame või tõstame, vaid just see, kuidas hüpe toimib.”

Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg sõnas viimases “Kuldse geimi” saates, et Selveri kaptenile Andrus Raadikule tuleb puhkus ilmselt kasuks, sest tema viimastes esitustes on olnud väsimusemärke. Vassiljev ei kinnita ega lükka ka ümber seda teooriat. “Lõpliku vastuse saame alles siis, kui mitte isegi poolfinaalseeria, vaid kogu hooaeg lõpeb. Võib juhtuda, et mingid pausiga seotud probleemid ei löö kohe välja,” arvas rakverelane.

Kalmazidise sõnul on Saaremaa mängijate mentaliteedis toimunud seeria jooksul muutus. “Minu eesmärk oli panna mängijad uuesti uskuma iseendasse. Psühholoogiline pool on väga tähtis. Eriti veel juhul, kus meeskondade tase on sarnane. Kuigi kaotasime kaks esimest mängu, üritasin neile edastada sõnumi, et vahe pole tegelikult suur. Tundub, et kolmanda mängu ajal hakkasid nad seda ka ise uskuma. Loodan, et suudame sellise hoiakuga ka neljandale mängule vastu minna,” lisas kreeklane.

Selveri ja Saaremaa vaheline poolfinaalseeria jätkub kolmapäeval kell 19.00 Audentese spordihoones. Juhul kui saarlastel õnnestub seeria seis viigistada, peetakse otsustav matš reedel kell 18.00 Kuressaares.

scroll to top