fbpx
Close

Tartu lõi karika avamängus Pärnut kindlalt, TalTech sai jagu vanameistritest

Tartu Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbanki võrkpallimeeskond alustas Aadu Luukase nime kandvaid Eesti karikavõistlusi kodus kindla 3:0 (19, 21, 13) võiduga Pärnu Võrkpalliklubi üle.

Ühepoolsest lõppskoorist hoolimata oli kahes esimeses geimis mängus põnevust küllaga, alles lõpuhetkedel panid väljakuperemehed paremuse maksma. Tartu resultatiivseim oli Curtis Stockton 17 punktiga (+9), Märt Tammearu lisas 14 (+9) ja Albert Hurt 9 punkti (+3).

Pärnakate efektiivseim oli Mhait-Martin Pool, kes tõi 10 punkti (+8). Kristaps Platacs kogus 11 (+5) ja Taavet Leppik 7 punkti (+1). Suurtes raskustes oli pärnakate diagonaalründaja, olude sunnil nurgaründajana tegutsenud britt Robert Poole, kes realiseeris 13 tõstest vaid ühe. Tema vastuvõtuprotsent oli 46.

Pärnu pidi taas hakkama saama Brasiilia temporündaja Eder Levi Kocki ja noore nurgaründaja Tony Tammiksaareta, kes taastuvad vigastusest. Tartu pidi täna aga esimese vahetuse tegema ära juba enne mängu algust, sest vinduv põlvevigastus ei lubanud mängida Stefan Kaibaldil.

Tartu ja Pärnu kordusmäng peetakse alles kuu aja pärast, 19. novembril Pärnus.

Teises täna peetud karikavõistluste veerandfinaali avamängus alistas TalTech kodus 3:0 (17, 12, 19) esiliigaklubi Kiili ESTNOR’i. Mihkel Nuut tõi võitjatele 17 punkti (+12), Valentin Kordas lisas 8 punkti (+4). Kiilile tõid endised meistriliigamehed Kaupo Kivisild ja Kristjan Jürima 5 punkti (vastavalt +3 ja -4).

Aadu Luukase karika ülemise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

Saaremaa VK – Tallinna Ülikool (esiliiga), avamäng sel laupäeval.

Tallinna Selver – EMÜ SK (esiliiga), avamäng 3:0.

Aadu Luukase karika alumise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

TalTech – Est/Nor Kiili (esiliiga), avamäng 3:0.

Tartu Bigbank – Pärnu VK, avamäng 3:0.

scroll to top