Tartu Ülikool jõudis aastase vaheaja järel karikafinaali! Rikand: liidrite puudumisel tõstsid pead teised mängijad

TÜ/Bigbank peatreener Hendrik Rikand hoolealuseid juhendamas. | Foto: volley.ee

Naiste Eesti karikavõistlustel selgus reedel esimene finalist, kui TÜ/Bigbank alistas koduväljakul Võru VK/Barruse naiskonna tulemusega 3:0 (25:11, 25:15, 25:18). Tartu finaalivastane on teada 15. detsembriks, kui saavad peetud Rae Spordikool/Viastoni ja Audentese SG/Noortekoondise vahelised poolfinaalid.

Tartu Ülikool kindlustas edasipääsu finaali juba esimese kahe võidetud geimi abil ja peatreener Hendrik Rikand andis seejärel mänguaega ka nii-öelda teisele koosseisule. Rikand kommenteeris Võrkpall24-le, et on kogu poolfinaaliseeriaga väga rahul – naiskond suutis olla keskendunud ja mängida korralikult.

“Vältisime omavigu, olime blokis-kaitses korrektsed ning rünnakul piisavalt kannatlikud – need ongi meie mängu võtmekohad,” sõnas Rikand mängu kokkuvõtteks. “Hea meel on, et kuigi puudu oli kaks liidrit (Eliise Hollast vaevab hüppeliigesevigastus, Ingrid Kiisk oli rivistuses vaid teises mängus ja sedagi pigem toetavas rollis), suutsid teised pead tõsta ja otsustavalt tegutseda. Peatreenerina ei saa kunagi päris rahul olla, kuid seekord tõesti oli meie sooritus korralik.”

Eelmisel hooajal jäi Tartu Ülikooli naiskond karikafinaali ukse taha, poolfinaalis jäädi alla Audentese noortele. Selle aasta sihiks on peatreeneri sõnul see, et naiskond oleks karikafinaaliks rivis parima koosseisuga ja võitleks koduses Tartus esikoha eest. “Järgmise väga tiheda 2-3 nädala plaan on ühtlaselt koormust jagada ning seeläbi toonuses ning terve püsida,” kirjeldab treener tulevikuplaane.

Annabel Huik, kes viibis platsil vaid kahes esimeses geimis, kerkis sellele vaatamata üleplatsimängijaks ja kogus kahe geimiga 14 punkti (+12). Terve mängu platsil viibinud temporündaja Mari Arak tegi samuti efektiivse mängu, realiseerides lausa 73% tõstetest ja tuues Tartule kokku 10 punkti (+9). Võru resultatiivseim oli 7 silma toonud Salme Adeele Hollas (+5).