fbpx
Close

Teppan ja Belchatow loositi klubide MM-il ühte alagruppi maailma parima klubiga

Renee Teppan (nr 3) ja Belchatowi Skra võõrustavad A-alagruppi. | Foto: klubi koduleht

26. novembrist kuni 2. detsembrini toimub Poolas klubide MM, kus osaleb maailma võrkpalli raskekahurvägi. Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skra loositi ühes tiitlikaitsja Kaasani Zeniidiga A-alagruppi.

Turniiril osaleb kaheksa meeskonda: Belchatowi Skra (Poola meister ja üks korraldaja), Kaasani Zeniit (Venemaa meister ja Euroopa Meistrite liiga võitja), Ardakani Khatam (Iraani hõbe ja Aasia meister), Sada Cruzeiro (Brasiilia meister ja Lõuna-Ameerika meister), Rzeszowi Asseco Resovia (Poola hõbe ja üks korraldaja, vabapääse), Civitanova Cucine Lube (Itaalia hõbe, vabapääse), Trentino (Itaalia poolfinalist, vabapääse), Novõi Urgengoi Fakel (Venemaa veerandfinalist, vabapääse).

Pühapäeval loositi kaks neljaliikmelist alagruppi, kus asutakse selgitama nelja poolfinalisti:

A-alagrupp: Belchatow, Kaasan, Novõi Urengoi, Civitanova.
B-alagrupp: Resovia, Trentino, Ardakan, Sada Cruzeiro.

Belchatow ja Kaasan loositi samasse alagruppi ka mullu, kui mõlemal õnnestus tagada edasipääs nelja parema sekka. Turniiri võitis Zeniit, kes alistas poolfinaalis 3:0 Sada Cruzeiro ja finaalis 3:0 Civitanova. Belchatow jäi poolfinaalis 0:3 alla Civitanovale, pronksimäng kaotati samuti 0:3 Sada Cruzeirole.

Olgugi et klubide MM peetakse sarnaselt eelmisele aastale Poolas, on mängukohad muutunud. Belchatowi Skra ja nende A-alagrupp mängib Radomis (ehitusjärgus olev hall, 5000 pealtvaatajat), B-alagruppi, kuhu loositi Rzeszowi Asseco Resovia, võõrustab Rzeszow (hall mahutab 4300 pealtvaatajat). Nelja meeskonna finaalturniiri võõrustajaks on Czestochowa linn (7100 pealtvaatajat), mitte Krakow, nagu esialgu plaaniti.

 

scroll to top