Teppan tegi Meistrite liigas elu mängu, kuid Belchatow kaotas üliolulise matši dramaatilisel moel

Renee Teppan. | Foto: PlusLiga

Poola meister Belchatowi Skra tuli Meistrite liiga D-alagrupi liidrite mängus võõrsil Gdanski Trefli vastu välja kahegeimilisest kaotusseisust ja omas viiendas geimis matšpalli, ent pidi lõpuks vastu võtma ikkagi 2:3 (-22, -26, 21, 18, -14) kaotuse.

Belchatow paistis pärast kehva algust mängu enda kätte saanud olevat ning hoidis otsustavaski geimis pidevalt eduseisu. Paraku ei suudetud seisul 14:13 matšpalli realiseerida. Edu ei toonud ka järgmised rünnakuüritused ning Gdansk suutis 4300-pealise kodupubliku rõõmuks 16:14 geimivõiduga mängu lõpetada. Viimastel punktidel apelleerisid Belchatowi mängijad tugevalt ka ühele kahtlasele kohtunikuotsusele, kuid see jäi jõusse.

Belchatowi kapteni Mariusz Wlazly ja veel paari põhimehe vigastuse tõttu sai taas suurimat ründekoormust diagonaalründaja kohal tegutsev Renee Teppan, kes oli 28 punktiga (+20) üleplatsimees. Oma varasema Meistrite liiga punktirekordi lõi ta üle suisa 11 punktiga. Teppan realiseeris 43 tõstest 22 (51%), lisaks kanti tema arvele viis ässa (!) ja üks blokipunkt. Kui kogu eelneva mängu oli pärnakas suurepärases hoos, siis viimastel punktidel oli ka tema üks nendest mängijatest, kelle rünnakutel pall maha ei jäänud. Gdanskile tõi Maciej Muzaj 21 punkti (+14). Statistika.

Tänase mängu lõpptulemus tähendas seda, et Gdansk teenis juurde kaks ja Belchatow ühe punkti. D-alagruppi juhib enne viimast vooru Gdansk 11 punktiga, Belchatow on 8 punktiga teine, Maaseik 6 punktiga kolmas ja Berliin 5 punktiga neljas. Alagruppidest pääsevad edasi vaid võitjad ja kolm paremat teise koha omanikku.

Viimases voorus võõrustab Belchatow Berliini ning Timo Tammemaa ja Keith Puparti koduklubi Maaseik Gdanski.