Tõeline muinasjutt: harjumatul positsioonil tegutsenud Teppan vedas Belchatowi Meistrite liigas edasi!

Renee Teppan tegutsemas Berliini vastu temporündajana. | Foto: Cev

Meistrite liigas tegi elu mängu Eesti koondislane Renee Teppan, kes aitas oma koduklubil Belchatowi Skral alistada 3:0 (27:25, 25:23, 31:29) sakslaste Berliini Recycling Volley.

Alagrupiturniiri viimases kohtumises tõi Teppan 23 punkti (+20) ja valiti mängu parimaks. Pärnakas tegutses rünnakul hiilgavalt, kui 27-st rünnakust tõid punkti 20. Rünnakuprotsendiks kujunes harvanähtav 74! Kusjuures berliinlased ei suutnud blokiga eestlast kordagi peatada. Teppani kontosse kanti ka 3 ässpallingut. Kuna Belchatowi temporündaja Jakub Kochanowski jäi kohtumisest eemale, siis mängis Poola sats kolme nurgaründajaga ja selle vangerduse tulemusel pidi Teppan vahepeal tegutsema endale harjumatul keskblokeerija kohal.

Maaseiki Greenyard, kus mängivad Timo Tammemaa, Andri Aganits ja Keith Pupart, pidi vastu võtma 0:3 (20:25, 21:25, 21:25) kaotuse poolakate Gdanskilt. Saarlane Pupart mängis esimeses kahes geimis ja tõi selle ajaga 4 silma (+2). Tammemaa oli meeskonna üks resultatiivseimaid 12 punktiga (+8).

D-alagrupis sa Belchatow kuuest mängust kolm võitu ning lõpetas alagrupi 2. kohal 11 punktiga. Maaseik kogus 6 punkti, millega oldi 3.

Eile pisut enne südaööd sai selgeks, et Renee Teppan ja Belchatowi Skra on taganud pääsu veerandfinaali üle noatera. Nimelt pidi Belchatow lootma, et Moskva Dinamo kaotaks Tours´ile või Zaksa jääks alla Lube meeskonnale. Dinamo alistas Tours´i 3:0 ning Lube tuli Zaksa vastu välja 0:2 kaotusseisust ja võitis kohtumise 3:2.

Robert Tähe leivaisa Izmiri Arkas pidi samuti kaotuskibedust tundma, kui jäädi 1:3 (21:25, 22:25, 27:25, 16:25) alla Itaalia hiiule Perugiale. Eestlasest nurgaründaja tõi oma võistkonna parimana 15 silma (+7).

E-alagrupis jäi Izmir ainsana võiduta, kui saadi 6 mänguga 1 punkt.