fbpx
Close

ÜLEVAADE | Jõujooned hakkavad liigas paika loksuma, kaks klubi ilmselt loobuvad

TalTech, Renet Vanker, Kert Toobal ja Pärnu VK. | Fotod: TalTech Volleyball, Pärnu VK, Gertrud Alatare/volley.ee

Credit24 Meistriliigas Saaremaaga põhiturniiri võidu eest võitlust jätkavad Tartu Bigbank ja Tallinna Selver kinnitasid nädalavahetusel, et püsivad heas hoos, alistades vastavalt TalTechi 3:0 (23, 16, 19) ja Pärnu 3:0 (16, 16, 14). Nädala kolmandas mängus, mis jõudis ka telepublikuni, sai Pärnu 3:2 (23, -21, 25, -17, 13) jagu TalTechist.

Olgugi et Bigbankis andis peatreener Alar Rikberg kolmenädalase pausi ajal meestele kõvasti puhkust ja Selveri juhendaja Rainer Vassiljevi viis oma mängijad sel ajal liivale hooaja teiseks pooleks põhja laduma, oli suurlinnade esiklubide esitus nädalavahetusel korralik. Kui saarlaste hetkevormi kohal on tabeli esikohast hoolimata üleval suur küsimärk – kaotusi saadi detsembri jooksul järjepanu nii eurosarjas, Credit24 Meistriliigas kui ka karikasarjas -, siis karikafinalistid Tartu ja Selver on täna mitme pügala võrra Pärnust ja TalTechist paremad.

Enamikke Tartu põhimehi segavad küll tervisehädad, ometi mindi TalTechi vastu oma parima koosseisuga. Üleplatsimeheks kerkis nurgamees Albert Hurt 16 punktiga (+10), ent muljetavaldavaid numbreid näitas meeskonna 41-aastane sidemängija Kert Toobal, kes kogus lühikese mänguga suisa 7 punkti (+7). Seljavaluga jätkuvalt kimpus olev Toobal lõi tänu kavalusele näiteks üksinda rohkem serviässasid (3) kui TalTechi meeskond kokku (2). Lisaks realiseeris ta kaks rünnakut ja sai kirja kaks blokipunkti.

Selver võttis Pärnu skalbi samuti võõrsil. Mäng osutus üllatuslikult veelgi kiiremaks kui Tallinna klubi bussisõit Pärnusse, sest geimid võideti 9, 9 ja 11 punktiga. Pärnu loots Avo Keel leidis, et vahe tuli sisse vaid kõrgete pallide lahendamises, ent kokkuvõttes pidi olema ikkagi rohkem tegureid, sest vahe oli punktiliselt sedavõrd suur. Selver lõi 7 ässa Pärnu 2 vastu, blokis koguti 11 punkti võõrustajate 2 vastu. Selveri üldmäng oli pärnakatest selgelt parem. Võrreldes karikafinaaliga oli Selver teinud algkoosseisus kaks vahetust. Detsembri parimaks mängijaks valitud Andrus Raadiku asemel sai täismängu kirja Kristo Kollo. Nurgaründaja tegi oma töö enam-vähem korralikult ära – kokku 7 punkti (+3) -, ent üleplatsimeheks kerkis 17 punktiga (+16) taas teine nurgamees Oliver Orav, kes on hetkeseisu põhjal vaieldamatult kogu liiga ohtlikem ründaja. Kerge seljahädaga kimpus oleva Marx Aru asemel kuulus teise temporündajana algkoosseisu Helger Hääl.

Nädala lõpetanud TalTechi ja Pärnu duelli võib vaadata ja hinnata kahelt poolt. Ühtpidi oli tegu äärmiselt tasavägise ja telemänguks justkui loodud matšiga, teisalt esines mõlema võistkonna mängus palju ebakõlasid. Diagonaalründaja kohal pidasid haarava lahingu Valentin Kordas ja Kristaps Platacs, kes kogusid lõpuks võrdselt 24 punkti (+12 ja +10). Kordasel lasub lätlasest oluliselt suurem vastutus rünnakul, samuti oli ta servil lõunanaabrist pea jagu üle. Otsustavas ehk viiendas geimis oli aga just Platacs see, kes 6 punkti Kordase 1 punkti vastu kogus ja pärnakad võidule vedas. Jätkuvalt on problemaatiline Pärnus hooaega suurepäraselt alustanud, ent juba pikemat aega kehvasti esineva Atvars Ozolinši olukord. Eile temalt vaid 14 punkti (-4).

Kõvasti mängukoormust saab mõlemas klubis üks alla 20-aastane nurgaründaja, pealinnaklubil Rasmus Meius (18) ja Pärnul Tony Tammiksaar (19). Meius, kes edutati sügisel põhikoosseisu tänu korralikule servi vastuvõtule ja kaitsemängule, mängib nüüd juba selgelt julgemalt ja efektiivsemalt ka rünnakul (21 tõstest realiseeris 10). Tammiksaar, keda tuntakse vastupidiselt pigem just ründava mängijana, näitas pühapäeval aga servi vastuvõtul suurest koormusest hoolimata korralikku protsenti (66).

Balti liiga mängukava näeb ette, et kaheksa Eesti ja Läti klubi mängivad kõik omavahelised kohtumised jaanuari jooksul ära. Amatöörklubide Jelgava ja Daugavpilsi jaoks on Balti liiga hooaeg aga suure tõenäosusega lõppenud, sest nemad ei saa hetkel koos isegi treenida ega jõuaks hiljem, kui eriolukord peakski Lätis läbi saama, pidamata mänge enam järele mängida. Sel juhul tühistatakse ilmselt ka Jelgava ja Daugavpilsi kõikide seniste mängude tulemused.

Põhiturniiri võidu eest jätkavad võitlust kolm klubi: Saaremaa, Bigbank ja Selver. Selle nädala laupäeval näeb Lõuna-Eestis põnevat duelli, kui Bigbank võõrustab karikafinaali kordusetenduses Selverit. Kaotuse korral langeksid tartlased põhiturniiril esikoha konkurentsist välja. Saarlased, kes ootavad oma põhisidemängijat, Austriaga EM-valikturniiril osalevat Alexander Tuschi meeskonda tagasi, ei naase väljakule aga ka sel nädalal.

Tabeliseis.

scroll to top