fbpx
Close

Unistus täituski: Eesti liigas näidatu tõi Chizobale kutse Brasiilia koondisse!

Chizoba. | Foto: Gertrud Alatare

Eesti meistrivõistluste finaalseerias platsi puhtaks löönud Chizoba (21) teenis eelmisel nädalal üllatuslikult kutse Brasiilia B-koondisse.

Samal ajal kui Brasiilia esindusmeeskond heitles Chicagos Rahvuste liiga finaalturniiril medali eest, tõi koondise abitreener Marcelo Fronckowiak Saquaremas kokku peamiselt talendikatest noortest koosneva B-koondise. Pärnu Võrkpalliklubis karjääri esimese Euroopa-hooaja seljataha jätnud Chizoba ristiti kohaliku meedia poolt kiiresti koondise üllatusnimeks.

Võrkpall24.ee viis otsad kokku ning uuris, kas Eesti koondise abitreener Rainer Vassiljev on mingil moel üleminekuga seotud. Teatavasti oli Vassiljev lõppenud hooajal Poola kõrgliigaklubis Lubini Cuprumis Fronckowiaki kõrval abitreener.

“Maailm on väike,” muigas Vassiljev küsimust kuuldes. “Võimalik, et kui minu asemel olnuks Lubini abitreener keegi teine, ei teaks Chizobast siiani Brasiilia treenerid midagi, sest ta jõudis võrkpalli juurde üsna erilist rada pidi (Chizoba tutvus võrkpalliga isa juures Boliivias elades, Brasiilia kõrgliigas pole ta kunagi mänginud – toim.). Aga elu koosnebki tihti juhustest. Need juhused tuleb lihtsalt ära kasutada.”

Ent kuidas siis ikkagi Chizoba nimi ja nägu Fronckowiakile tuttavaks sai?

“Mainisin talle Pärnu euromängude ajal, et Eestis mängib üks brasiillane. Fronckowiak palus seepeale otsida Chizoba andmed, kuna ta ütles, et peab niikuinii sel suvel olema eriti hästi kursis just noortega, sest tema vastutab B-koondise komplekteerimise eest. Aga ega ta nende andmetega esialgu vist suurt midagi teinud,” meenutas Vassiljev. “Uuesti mainisin talle Chizobat Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria ajal, kui ta tõi ühes mängus Saaremaa vastu 46 punkti. Seepeale uuris Fronckowiak, kas saaksin talle mänguvideo välja ajada. Helistasin Avole ja peagi oligi video Fronckowiakil olemas.”

“Ta on tugev nii rünnakul kui servil,” kiitis Fronckowiak Chizobat Brasiilia meediale. “Varu on tal enim blokis ja mängukogemuste osas. Uuel hooajal mängib Chizoba Prantsusmaa kõrgliigas Poitiers’s, mis on suure ajalooga meeskond. Poitiers’ treener Brice Donat on tuntud just noormängijate arendamise poolest. Tema käe all on mänginud näiteks Hollandi koondise täht Nimir Abdel-Aziz ja marokolane Mohamed Al Hachdadi.”

Brasiilia B-koondise tänavuseks väljundiks on Peruu pealinnas Limas kahe nädala pärast algavad Pan-Ameerika mängud. Rahvuste liigas neljanda kohaga leppima pidanud Brasiilia A-koondis annab samal ajal viimast lihvi Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiriks valmistumisel.

Chizoba Brasiilia koondisse pääsemisega tasub lõpetuseks meenutada Võrkpall24 aprillikuist intervjuud, kus uurisime 21-aastaselt võrkpallurilt, kas ta julgeb oma riigi rahvusmeeskonna eest mängimisest unistada.

“Jah, miks mitte!” vastas 201-sentimeetrine Chizoba toona. “(Muigab.) Tõsi, Brasiilia koondises pean enne ootama, kuni Wallace de Souza karjääri lõpetab või vigastada saab. Iga mängija soovib pääseda oma riigi koondisse, aga minu jaoks on prioriteet ikkagi klubikarjäär. Ma arvan, et mul on potentsiaali jõuda Euroopa tippliigadesse küll. Brasiilia kõrgliigasse pääsemine on aga väga keeruline, sest minu kodumaal loeb vaid see, kas sul on isiklikke kontakte või mitte. Seda on kurb vaadata.”

Suure tõenäosusega avas koondisse pääsemine Chizoba jaoks tulevikus ukse ka Brasiilia kõrgliigasse.

Chizoba rünnakul. | Foto: SK Duo
scroll to top