Vahetusest sekkunud Täht kerkis maratonmatšis Izmiri kangelaseks, Teppanil ja Juhkamil raske päev

Robert Täht. | Foto: Izmiri Arkas

Türgi kõrgliiga eilses ainsas kohtumises alistas Izmiri Arkas koduväljakul 3:2 (-22, -20, 18, 18, 11) Tokati.

Eesti koondise nurgaründaja Robert Täht sekkus 850 pealtvaataja ees peetud kohtumises väljakule kolmandas geimis, mil meeskond oli kaotuse äärel. Võrust pärit mängumees tõi aga kastanid tulest välja, kogus 16 punkti (+13) ja aitas võõrustajad 0.2 kaotusseisust võidule. Nii Tähe rünnaku- kui vastuvõtuprotsent oli eeskujulik – vastavalt 56 ja 62 protsenti.

Izmiri ülejäänud kaks nurgameest, brasiillane Joao Paulo Bravo ja Tähele väljakul ruumi teinud Yigit Gülmezoglu kogusid kahe peale kokku 18 punkti (+8). Izmiri resultatiivseim oli Adis Lagumdzija, kes tõi 23 punkti (+9).

Izmir on võitnud mõlemad senipeetud kohtumised, Oliver Venno ja Galatasaray peavad teise vooru kohtumise täna Kula vastu.

Martti Juhkami koduklubi Tourcoing alustas võõrsil kohtumist valitseva meistri Toursi vastu bravuurikalt, kuid kaotas tasavägise avageimi 23:25 ja lagunes seejärel täielikult. Teise geimi võitis Tours juba 25:16 ja kolmanda 25:14. Kohtumist nurgaründajana alustanud, ent kolmandas geimis diagonaali suunatud Juhkami arvele jäi 4 punkti (-6). Võitjatele tõi Floris van Rekom 13 punkti (+11).

Tourcoing on kogunud kolme mänguga 3 punkti ja paikneb üheksandal tabelireal. Tours asub 6 punktiga viiendal kohal.

Renee Teppan ja Belchatowi Skra teenisid Poolas koduväljakul 3:2 (-20, 23, 19, -16, 11) võidu Gdanski üle. Eesti koondise diagonaalründaja kuulus teist mängu järjest valitseva meistri algrivistusse, ent vahetati taaskord poole peal puhkama. Teppan realiseeris 14 tõstest 3 ja kogus koos ühe blokiga 4 punkti (-1), vahetusest sekkunud Mariusz Wlazly kontole kanti 12 punkti (+1). Võitjate parim oli iraanlane Milad Ebadipour 14 punktiga (+8). Gdanskile tõi Maciej Muraz 17 punkti (+5).

Belchatow paikneb liigatabelis kolme mängu järel 6 punktiga kolmandal kohal, Gdansk on 3 punktiga üheksas. Punktiarvet avada lootev Kert Toobali ja Rainer Vassiljevi koduklubi Lubini Cuprum võõrustab täna Radomi.