fbpx
Close

Cedric Enard: Vanker on läbi agendi kontaktis minu abitreeneriga – loodan, et ta leiab välisklubi

Renet Vankeri (nr 2) koostöö ründajate, teiste hulgas ka kapten Ardo Kreegiga, on sujunud kahes esimeses Kuldliiga mängus hästi. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna põhisidemängija koha on võtnud peagi 42-aastaseks saava Kert Toobali puudumisel endale temast 20 aastat noorem Renet Vanker, kes juhtis Eesti meeskonna mängu nii reedel Hispaania kui ka laupäeval Läti vastu. Mõlemad kohtumised võitis Eesti 3:0.

“Renet on saanud hästi hakkama,” kiitis koondise juhendaja Cedric Enard. “See on ka minu jaoks test, sest ma pean teda nägema mänguolukorras. Vibu (Robert Viiber) mängib juba välismaal ja teab, kuidas on leegionärina pinge all tegutseda. Aga Reneti puhul soovin ma treenerina näha, mis tema sees peitub. Eile ja täna olid tema jaoks esimesed testid. Ja need õnnestusid. Aga me peame olema veel kannatlikud. Olen töötanud erinevate noorte prantslastega ja tean, et kõik võtab aega.”

Raigo Tatriku käe all mängumeheks sirgunud Vanker tuli tänavu oma pikaaegse koduklubi Tallinna Selveri ridades nii Eesti karikavõitjaks kui ka Credit24 Balti liiga meistriks. Uueks hooajaks otsib ta koduklubi juba välismaalt.

“Tean, et ta otsib välisklubi,” sõnas Enard. “Suhtlen tema agendiga, kes on kontaktis minu abitreeneriga Berliinis (Lucio Oro). Loodan, et Renet leiab välisklubi. Asi pole Eesti liiga tasemes. Asi on rohkem selles, mida rääkisin ka Vibu osas. Sidemängija puhul oleks hea leida korralik välisklubi, kus mängijal on kogu aeg pinge peal. Ta peaks seal võitlema koha eest väljakul ja võtma vastutuse. Tema mänedžer peab tegema head tööd, sest Reneti jaoks oleks õige aeg minna praeguses vanuses (22) välja. Tõsi, ka veel üks aasta Eestis mängida poleks väga hull.”

Enard ei osanud eile õhtul veel öelda, kas saadab täna kell 19.00 algavas Kuldliiga mängus Belgia vastu algkoosseisus platsile taas sarnase seitsmiku nagu üleeile ja eile või katsetab teisi mehi. Sellekohane otsus tehti eile hilisõhtul või täna.

Intervjuu Cedric Enardiga:

scroll to top